Junioři vezou z Boleslavi tři body, vyrovnanou bitvu rozhodl Gajda

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Mladá Boleslav/Liberec - Svěřenci Valdemara Jiruše se v rámci 19. kola představili na ledě rivala z Mladé Boleslavi. Zápas prvního s druhým zůstal po čtyřiceti minutách nerozhodný, a tak musela rozhodnout třetí třetina. V ní Libereckým vystřelil výhru Petr Gajda. Bílí Tygři tak i nadále okupují první příčku západní skupiny a po výhře 4:3 si do ní připisují další tři body.

19. kolo, čtvrtek 26. října 2023
3:4
(2:2, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 06:34 Moravec (Malínek, Kučera; 5/5), 14:38 Teplý (Moravec, Vlasák; 5/5), 24:21 Moravec (Gardoň; 5/4) – 11:31 Pilíšek (Pekař, Janata; 5/5), 17:45 Jansa (Vološín, Meisel; 5/5), 39:06 Jenčovský (Pilíšek, Meisel; 5/5), 48:23 Gajda (Jenčovský; 5/5). Rozhodčí: Horák, Svobodová – Dědek, Hlinka. Diváci: 200. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 34:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.

BK Mladá Boleslav

Hora – Vlasák, Hrouda, Kubíček, Průšek, Němec, Moravec, Sypecký – Polák, Kučera, Gardoň, Vojáček, Teplý, Šindelář, Šachl, Vítek, Zvagulis, Hruška, Hurt, Malínek.

Hambálek – Koštoval, Král, Meisel, J. Ehrenberger, L. Ehrenberger, Pilíšek – Gajda, Hrabčák, Jenčovský, Prokůpek, Jansa, Janata, Handl, Kofroň, Křížek, Vološín, Hois, Pekař.

Utkání o první místo bylo hned od samotného začátku velmi napínavé. Skóre zápasu otevřel domácí bek Tomáš Moravec, jehož rána od modré se nejprve otřela o pravou tyčku a následně zaplula za Hambálkova záda. Liberečtí dokázali těsně po polovině první periody odpovědět. Nahození Vojtěcha Pilíška bylo před brankářem Horou tečované a kotouč tak zamířil přímo do boleslavské klece - 1:1.

Bruslaři po vyrovnání zvyšovali obrátky, a tak po necelých čtyřech minutách překlopili vedení opět na svoji stranu. Střela Vojtěcha Teplého překonala brankáře Hambálka v prostoru vyrážečky. Liberecká dvacítka však nesložila zbraně a vyrovnání tak přišlo záhy. Necelé dvě minuty před koncem prvního dějství prostřelil Horu Samuel Jansa, jenž po závaru v brankovišti doklepl kotouč do odkryté branky.

V úvodu druhé dvacetiminutovky byla po faulu Jenčovského přisouzena přesilová hra domácímu celku. Boleslavští ji hned po minutě využili a po střele od modré přidal svůj druhý gól v zápase Tomáš Moravec. Bílí Tygři se na svého soka dotáhli až v závěru periody, kdy srovnával stav skóre kapitán Mikuláš Jenčovský.

Třetí třetina pokračovala v nastoleném tempu a oba týmy se hnaly za vítězstvím. Nerozhodný stav rozsekl v čase 48:22 Petr Gajda, který z prostoru levého kruhu vymetl šibenici Horovy branky. Svěřenci Valdemara Jiruše si už ve zbylém čase výsledek pohlídali a nic na tom nezměnila ani přesilová hra pěti proti třem, která byla Bruslařům nabídnuta.

Liberecká juniorka tak pokračuje v parádních výkonech a i po 19. kole zůstává na prvním místě s pětibodovým náskokem!

Marek Melenovský
„Dnešní zápas měl kvalitu z obou stran. Bohužel dnes rozhodla o něco větší obětavost ze strany Liberce.“

Valdemar Jiruš
„Věděli jsme, že to bude těžké utkání. Kluci se drželi našeho plánu pro tento zápas. Víme, že Boleslav hraje takový brejkový hokej a hodně vyhazují puky, odrážejí je o mantinely. Pohlídali jsme si to, i když tam pár zaváhání bylo. Kluci taky zahráli dobře a organizovaně do obrany. Trochu nás ke konci srazila nedisciplinovanost, ale díky obětavosti a výbornému gólmanovi jsme to zvládli.“