Junioři nestačili na chemiky. Rozhodnout muselo až prodloužení

Date of publication Author Natálie Kopecká

Litvínov/Liberec - Liberečtí junioři se v rámci 20. kola utkali se soupeřem z Litvínova. Duel mezi prvním a posledním celkem západní skupiny za stavu 1:0 dlouho vedly šelmy, které však jednobrankové vedení ztratily ve 49. minutě. Na góly skoupé utkání tak muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém pro sebe dva body urvali Litvínovští.

20. kolo, sobota 28. října 2023
2:1p
(0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 48:21 Bednařík (5/5), 60:23 Bednařík (Scafari, Hora; 3/3) – 30:29 Hrabčák (5/5). Rozhodčí: Čáp, Zeliska – Thuma, Motl. Diváci: 114. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Střely na branku: 31:35. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

HC VERVA Litvínov

Stránský – Soušek, Kubíček, Vaverčák, Prokeš, Werner, Hora – Bednařík, Postl, Dohnal, Peroutka, Horský, Vopat, Dej, Ducháček, Scafari, Hauptvogel, Vishneuski.

Schnattinger – Koštoval, Král, Meisel, Ehrenberger, Průšek, Jarabko, Pilíšek – Kofroň, Hrabčák, Gajda, Jenčovský, Prokůpek, Jansa, Janata, Handl, Křížek, Vološín, Hois, Pekař.

V úvodní dvacetiminutovce nebyly k vidění žádné branky, i přesto však bylo na co se koukat. Tygři se totiž hned v prvních minutách třikrát provinili zakázanými zákroky a umožnili tak domácím početní výhody. Všechna tři oslabení úspěšně ubránili a do kabin se tak odcházelo za stavu 0:0.

První branka přišla až ve 31. minutě, kdy se Liberec ujal vedení zásluhou Damiana Hrabčáka, jenž čistě prostřelil gólmana Stránského.

Na Gajdovu střelu odpověděli domácí ve třetí třetině prostřednictvím Jakuba Bednaříka. Ten prudkou střelou z mezikruží zavěsil kotouč přímo nad Schnattingerovo levé rameno. Vyrovnaný stav svítil na tabuli až do konce základní hrací doby, a tak se muselo prodlužovat.

V nastavení dostála litvínovská Verva svému názvu, když vlétla na led s velkou vervou a hned po třiadvaceti vteřinách bylo rozhodnuto. Střelcem vítězné branky byl opět Jakub Bednařík. Litvínovu se tímto podařilo přetrhnout Liberci šňůru výher, která trvala čtyři kola.

Na pořadí v tabulce se tímto výsledkem ale rozhodně nic nemění. Juniorka si i nadále suverénně drží první místo v tabulce západní skupiny.

Petr Gajda. Foto: Jan Běhounek