Junioři potvrdili pověst specialistů na obraty

Liberec - Jedenáct. Už tolik zápasů v kuse naše juniorka bodovala, z toho devět vyhrála. Cesta za vítězstvím se proti Karlovým Varům rodila těžce, nicméně náš tým znovu ukázal, že nepříznivě se vyvíjející partie umí otáčet. Rozhodly zejména dva direkty v samotných závěrech třetin.

21. kolo, čtvrtek 02. listopadu 2023
4:3sn
(0:1, 2:1, 1:1 – 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 22:50 Hois (Galvas, Gajda; 5/4), 39:52 Galvas (Vološín, Gajda; 5/5), 59:27 Plos (Janata, Jenčovský; 5/5), rozh. náj. Koštoval – 14:53 Novotný (Galnor, Vogel; 5/4), 22:09 Varvařovský (Šlechta; 4/5), 43:47 Šlechta (M. Váňa; 5/5). Rozhodčí: Barek, Červenka – Dědek, Hlinka. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 45:33. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3

Hambálek (Schnattinger) – A. Král, Koštoval, Galvas, J. Ehrenberger (A), Pilíšek, Meisel, Jarabko – Plos, Jenčovský (C), Handl – Janata, Hois (A), Pekař – Vološín, Křížek, Gajda – S. Jansa, Hrabčák, Prokůpek.

HC Energie Karlovy Vary

Ebenstreit – Anton, Zolnaj, Holejšovský, Postl, Beran, Vogel, Cipko – Šilhan, Galnor, Pastor, Šlechta, V. Váňa, Vojáček, Rybár, Steklý, Varvařovský, Novotný, M. Váňa, Adámek.

Tým Valdemara Jiruše vstoupil do utkání i se zajímavou posilou v obranných řadách. První start za tygří juniorku si připsal Tomáš Galvas, který se po nedávném příchodu do organizace uvedl sérií parádních výkonů v A-týmu. Začátek duelu se zpozdil přibližně o půl hodiny kvůli problémům soupeře na cestě do Liberce.

Možná i vinou turbulentního příjezdu rozehrála Energie zápas pasivněji a Severočeši měli ve většině času v první třetině herně navrch. Bylo tedy paradoxem, že úvodní část prohráli. Jako jediný se totiž prosadil Matěj Novotný, který po předchozím zákroku Hambálka doklepl puk zblízka do sítě - 0:1.

Nabitá událostmi byla 23. minuta. Bílí Tygři hráli přesilovku, jenže nepohlídali si zadní vrátka a David Varvařovský do brány usměrnil dobře načasovanou Šlechtovu žabičku - 0:2. V téže početní převaze se nicméně stihli prosadit i naši hráči. I když trošku s nadsázkou, pomohla jim totiž z domácího pohledu šťastná teč bránícího hráče, který si do vlastní klece srazil přihrávku Vojtěcha Hoise - 1:2.

Pak přišla řada na první z úderů těsně před koncem některé z třetin. Druhou část završila gólová rána Tomáše Galvase pod břevno v čase 39:52 a bylo vyrovnáno - 2:2! Karlovy Vary se ve třetí dvacetiminutovce ještě jednou vrátily do vedení, když z mezikruží vypálil Robert Šlechta - 2:3.

Liberečtí ovšem ani teď nesložili zbraně. Při hře bez gólmana si od modré čáry vybruslil za kruhy Lukáš Plos a střelou švihem poslal souboj 33 vteřin před vypršením řádného hracího času do prodloužení - 3:3. V nastavené pětiminutovce střelci mlčeli, znovu promluvili až při nájezdech. Zatímco výborného Vojtěcha Hambálka překonal pouze jeden z energetiků, na protější straně se prosadili Radim Handl a Michael Koštoval. Právě nájezd druhého jmenovaného byl vítězný - 4:3.

Valdemar Jiruš
„Bereme dva body, spokojení jsme ale jen s první třetinou. Prohráli jsme ji, přesto jsme hráli náš hokej. Ve druhé a třetí části jsme hráli profesorsky, chyběl nám hlad po vítězství. Vstupujeme do poslední čtvrtiny základní části a hlavní část sezóny máme před sebou. Musíme být připraveni po všech stránkách.“