Junioři nestačili na Hradec Králové, kterému podlehli těsně 0:1

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Liberec - Ve dvacátém druhém kole juniorské extraligy se na libereckém ledě představil hradecký Mountfield. Obecenstvo Svijanské Aréna na první branku čekalo až do 40. minuty, kdy hosté odskočili do vedení. Bílí Tygři v závěrečné periodě dotahovali, gól se jim však vstřelit nepodařilo. Svěřenci Valdemara Jiruše tak poprvé od 28. září odchází ze zápasu bodově na prázdno.

22. kolo, sobota 04. listopadu 2023

Branky a nahrávky: 39:47 V. Aschenbrenner (Ma. Beneš, Mi. Beneš). Rozhodčí: Battěk, Bernat – Juránek, Maňák. Diváci: 72. Střely na branku: 24:29. Vyloučení: 0:0. Bez využití. Průběh utkání: 0:1.

Schnattinger – Koštoval, Král, Jarabko, Meisel, Galvas, Průšek, Pilíšek – Handl, Hrabčák, Kofroň, Jenčovský, Prokůpek, Jansa, Plos, Janata, Křížek, Vološín, Hois.

Mountfield HK

Mrázek – Bezpalec, Pavelka , Havlíček, Hrbek, J. Aschenbrenner, Samek, Veselý – Hora, Prášek, M. Beneš, Matašovský, V. Aschenbrenner, Dommers, Hrdlička, Mach, Zámečník, M. Beneš, Jón, Vencl.

První perioda začala velmi svižně a šance byly na obou stranách. Kolem poloviny první hrací doby se však zápas začal hodně kouskovat a k vidění bylo hned několik přerušení. Nejblíže ke gólu byli Hradečtí, když v samotném závěru dějství pálil tvrdě od modré Havlíček. Jeho střelu si na poslední chvíli našel Michael Schnattinger, který si připsal velmi důležitý a těžký zákrok.

Na začátku druhé třetiny ubránila liberecká dvacítka několik početních výhod soupeře a následně dokázala také zahrozit. Největší šanci ke skórování měl Lukáš Plos, který se po objetí branky pokoušel zakončit do odkryté klece. Brankář Mrázek však jeho záměr vystihl a připsal si veledůležitý zákrok.

Skóre se přeci jen před uplynutím druhého dějství měnilo, a to v jeho samotném závěru. Matěj Beneš předvedl šikovnou kličku, kterou se vysmýkl liberecké obraně a před ním už stál pouze brankář Schnattinger. V ideální chvíli však hradecký forvard předložil pas najíždějícímu Vojtěchu Aschenbrennerovi, který si položil libereckého brankáře a zakončil pod víko - 0:1.

Junioři v závěrečné periodě měli hned několik šancí na vyrovnání, ale Hradec Králové držel ve hře výtečně chytající Vojtěch Mrázek. Družina Valdemara Jiruše tak prohrála 0:1 a poprvé od 28. září odchází ze zápasu bez bodového zisku.

Valdemar Jiruš
„V dnešním utkání jsme bohužel nenašli recept na hostující obranu a brankáře. Soupeř potrestal jedno naše zaváhání a i když jsme si v zápase své šance vytvořili, tak jsme je nedokázali využít. Před námi je reprezentační pauza, během které si odpočineme, vyčistíme hlavy a poté se vrátíme zpět do zápasového vytížení.“

Lukáš Král
„Na Liberec jsme se dobře připravili. Byl to velmi vyrovnaný zápas, ve kterém jsme hráli dobře do obrany. V útočné fázi jsme byli šťastnější, ale bereme tři body. Před reprezentační pauzou důležitá výhra, která nás drží v boji o elitní čtyřku.“

22. kolo, sobota 04. listopadu 2023

Mountfield HK