Juniorka nestačila na jihu Čech na Motor, podlehla mu 2:4

Date of publication Author Jan Kordík

České Budějovice/Liberec - První zápas po reprezentační pauze znamenal pro svěřence Valdemara Jiruše výjezd do Českých Budějovic. Na úvodní branku se zde čekalo až do poloviny klání, kdy šli do vedení domácí. Naši junioři dokázali na góly Motoru hned dvakrát zareagovat, na třetí a nakonec i rozdílovou trefu ale již odpovědět nezvládli a podlehli 2:4.

23. kolo, čtvrtek 16. listopadu 2023
4:2
(0:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 30:22 Placek (Pitel, Sochor; 5/4), 35:34 Hoch (Aulický; 5/5), 48:28 Petrásek (Sochor, Placek; 5/5), 59:20 Petrásek (5/5) – 32:10 Jenčovský (Plos, Meisel; 5/5), 44:15 Janata (Průšek, Koštoval; 5/5). Rozhodčí: Hucl, Kosnar – Jindra, Sýkora. Diváci: 123. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 35:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.

Banes Motor Č. Budějovice

Mařík – Placek, Vachun, Willmann, Tůma, Gřegořek, Bystřický – Hoch, Sochor, Kusak, Šimon, Pospíchal, Humeník, Pitel, Petrásek, Kotous, Kříž, Aulický, Putz.

Hambálek – Koštoval, Král, Jarabko, Průšek, Meisel, Macháček, Hladík – Handl, Hrabčák, Pekař, Jenčovský, Prokůpek, Jansa, Plos, Janata, Kofroň, Křížek, Vološín, Hois.

Po bezbrankové úvodní části, která byla navíc chudá na výraznější gólové šance, se skóre poprvé měnilo až ve 31. minutě. Do vedení unikli Jihočeši díky ráně od modré vypálené v přesilovce Petrem Plackem - 1:0. Se srovnávací trefou však záhy přispěchal kapitán tygří juniorky Mikuláš Jenčovský, jenž zužitkoval přesný pas Lukáše Plose - 1:1. Ještě před koncem druhé třetiny se ale prosadili podruhé v duelu domácí, když střílel přesně Štěpán Hoch - 2:1.

Šelmám se vyvedl vstup do třetí dvacetiminutovky, jelikož na jejím počátku stav utkání posunul opět na pomyslný začátek Radek Janata střelou ke vzdálenější tyči - 2:2. Další českobudějovický úder ale přišel nedlouho poté. Ve 49. minutě totiž překlopil Motor zápas opět na svou stranu, to když Filip Petrásek hbitě vystřelil po vybídnutí od Adama Sochora - 3:2.

Liberečtí to v závěru zkusili se šesti hráči v poli. Ani výhoda jednoho muže navíc ale k vyrovnání nestačila a výhru Českých Budějovic potvrdil gólem do prázdné branky Filip Petrásek - 4:2. Svěřenci Valdemara Jiruše se tak vrací z jihu Čech bez bodového zisku.