Junioři v závěru nestačili na Plzeň a domů se vrací bez bodu

Date of publication Author Natálie Kopecká

Plzeň/Liberec - Svěřenci Valdemara Jiruše vstoupili do vyrovnaného duelu lépe než domácí tým, zaváhání ve třetí třetině však rozhodla výsledek zápasu ve prospěch domácího celku. Liberečtí junioři tak na sobotní výhru nad Spartou nenavázali a pod Ještěd se vrací s prohrou 2:4.

25. kolo, čtvrtek 23. listopadu 2023
4:2
(1:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 07:52 Hála (Benák, Mazanec; 5/5), 22:17 Hála (Benák, Houdek; 5/5), 52:41 Koubek (Hořejší, Pešek; 5/5), 59:11 Hořejší (Benák, Skok; 5/5) – 04:12 Král (Jenčovský; 5/5), 41:47 Křížek (Vološín, Průšek; 5/5). Rozhodčí: Valda, Zeliska – Malý, Sýkora. Diváci: 68. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Střely na branku: 30:38. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.

HC Škoda Plzeň

D. Jansa – Hromádka, Čančura, Hodinář, Cícha, Skok, Houdek, Dolhý – Řehoř, Hála, Tchaliov, Sabiniok, Koubek, Benák, Hořejší, Matějka, Beran, Pešek, Pittr, Mazanec.

Hambálek – Koštoval, Král, Meisel, Průšek, Macháček, Ehrenberger, Jarabko – Handl, Pekař, Lachkovič, Jenčovský, Prokůpek, S. Jansa, Plos, Janata, Kofroň, Křížek, Vološín, Hois.

Skóre zápasu otevřel v páté minutě za asistence Mikuláše Jenčovského Adam Král. Plzeňští však na vedení Tygrů zareagovali rychlým protiútokem a v osmé minutě již bylo srovnáno. Autorem vyrovnávacího gólu byl Daniel Hála.

Do prostřední dvacetiminutovky vlétl domácí tým zostra a hned zkraje třetiny zajistil Plzni jednobrankový náskok Daniel Hála, který si tak na své konto připsal druhou branku v tomto utkání.

Vzhledem k tomu, že ani jeden z týmů ve druhém dějství další gól nepřidal, odcházeli Tygři do kabiny s jednobrankovou ztrátou. Tu však ve dvaačtyřicáté minutě smazal Patrik Křížek, jenž překonal plzeňského gólmana střelou zleva. V závěru však měli více sil indiáni. Ve třiapadesáté minutě poslal domácí znovu do vedení Tadeáš Koubek a jen pár vteřin před zazněním závěrečné sirény určil konečný stav Amrek Hořejší.

Tygři tak na sobotní výhru nenavázali a pod Ještěd se vrací bez bodu. Stále jim však patří vedoucí místo v tabulce západní skupiny a hned v sobotu je čeká další, tentokrát domácí, utkání proti Mladé Boleslavi, která se s Libercem přetahuje o čelo tabulky. Můžeme tak očekávat vyrovnaný boj, který započne v sobotních 14:00 hodin.