Turnovské klání junioři ovládli už ve druhé části, Litvínov zdolali 5:2

Date of publication Author Jan Kordík

Turnov/Liberec - Stalo se již tradicí, že tygří junioři vyjíždí v rámci své extraligy odehrát jedno soutěžní utkání na led Turnova. Letos zde šelmy vyzvaly soupeře z Litvínova, který sice odskočil do vedení hned v první minutě, avšak po zbytek utkání byl vývoj již plně v rukou libereckých mladíků. O vítězství svěřenců Valdemara Jiruše rozhodla především druhá perioda, kde Tygři skórovali rovnou čtyřikrát a celkově duel ovládli poměrem 5:2.

27. kolo, čtvrtek 30. listopadu 2023

Branky a nahrávky: 11:56 Handl (Janata, Koštoval; 5/4), 24:50 Janata (Plos, Koštoval; 5/4), 28:43 Vološín (Prokůpek; 5/5), 31:58 Lachkovič (Vološín; 5/5), 38:18 Jenčovský (Koštoval, Plos; 5/5) – 00:38 Postl (Werner; 5/5), 48:02 Postl (Scafari, Maštalířský; 4/4). Rozhodčí: Kostourek, Bernat – Juránek, Dědek. Diváci: 218. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Střely na branku: 37:26. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2.

Hambálek – Koštoval, Meisel, Ehrenberger, Dvořák, Průšek, Jarabko, Macháček – Handl, Lachkovič, Pérez Lisa, Jenčovský, Prokůpek, Jansa, Plos, Janata, Křížek, Vološín, Hois, Pekař.

HC VERVA Litvínov

Stránský (40. Kubík) – Soušek, Kladivo, Kubíček, Prokeš, Zachariáš, Werner – Vopat, Postl, Svoboda, Maštalířský, Tůma, Dohnal, Čech, Peroutka, Horský, Dej, Scafari, Bednařík.

Ideální vstup do duelu zažili chemici, které vyslal do vedení již 38 sekund po jeho začátku Ondřej Postl. Hostující forvard dojel puk vyražený libereckým gólmanem jako první a dorazil jej za jeho záda - 0:1. Vyrovnání ze strany šelem ale přišlo v jejich druhé přesilovce. Mikuláš Jenčovský vybídl ke střele z levého kruhu Radima Handla, jenž si nicméně nabruslil blíže litvínovské kleci a zakončil střelou zápěstím - 1:1.

Start prostřední periody lépe sedl Liberci, k čemuž přispělo to, že se hosté provinili již třetím faulem v utkání. V následné početní výhodě předložil Lukáš Plos zpoza branky kotouč do slotu na nepokrytého Radka Janatu a ten puk propasíroval přes brankáře Šimona Stránského - 2:1.

Litvínovským se naskytla příležitost pro srovnání v podobě 100 sekund trvající dvojnásobné přesilovky. Přetavit ji v trefu trefu ale nedokázali a po jejím konci naopak navýšili vedení Tygři. Dvoubrankový náskok přidělil šelmám Tadeáš Vološín povedeným bekhendem mezi betony - 3:1. Tentýž hráč se pár minut poté ocitl v roli nahrávače, kdy Martin Lachkovič nastavil hůl jeho střílené nahrávce - 4:1. Libereckou krasojízdu ve druhé části uzavřel střelou z první kapitán Mikuláš Jenčovský - 5:1.

Třetí třetina přinesla střídání brankářů na straně Litvínova a ve 49. minutě také snižující branku do sítě Tygrů. Postaral se o ni znovu Ondřej Postl, který tentokrát při hře čtyři na čtyři stál na konci kombinace a zamířil do odkryté klece šelem - 5:2. Více gólových radostí ale již speciální turnovské klání nepřineslo, a tak bere Liberec tříbodové vítězství. Šelmy si navíc po tomto duelu zajistily prvenství v západní skupině DHL extraligy juniorů!

Valdemar Jiruš
„Zápas jsme si užili, kluci odehráli povedené utkání a třemi body jsme si pojistili první místo po základní části ELJ. Do kabiny patří jedno velké díky za parádní výkon. Děkujeme Turnovu za dnešní akci v jejich krásné aréně a fanouškům za podporu. “

Jakub Petružálek
„Byl to hodně svižný zápas. Utekla nám druhá třetina, ve které jsme měli menší výpadek. Soupeři jsme vinnou našich chyb nabídli pozice ke skórování, ten je samozřejmě dokázal zužitkovat. Ve třetí periodě už se nám těžko doháněla ta ztráta. Každopádně musím říct, že prostředí turnovského zimního stadionu bylo opravdu příjemné. Myslím si, že to je ku prospěchu, když se takhle kluby dohodnou s možností zápasu v menších městech. Za mě to bylo opravdu příjemné zpestření. Kluci určitě vnímali, že na ně kouká víc lidí než obvykle.“

27. kolo, čtvrtek 30. listopadu 2023

HC VERVA Litvínov