Junioři si na závěr základní části odváží z Karlových Varů vítězství

Date of publication Author Jakub Špaček

Karlovy Vary/Liberec - Závěrečné kolo základní části juniorské extraligy mělo opravdu zajímavý nádech. K poslednímu utkání se totiž proti sobě postavila dvě nejlepší mužstva západní části soutěže. Naši junioři již před zápasem měli jistotu prvního místa. Po vítězství 4:3 v prodloužení ještě navýšili bodový zisk na dvaapadesát bodů.

28. kolo, sobota 02. prosince 2023
3:4p
(0:1, 1:2, 2:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 26:53 Čihař (Záhejský; 5/5), 46:04 Adámek (Vogel, Galnor; 5/4), 58:57 Galnor (Pastor; 5/5) – 08:55 Ehrenberger (Křížek, Vološín; 5/5), 22:25 Janata (Jenčovský, Hois; 5/5), 33:07 Ehrenberger (Jenčovský, Hois; 5/4), 62:38 Janata (3/3). Rozhodčí: Svoboda, Sýkora – Brejcha, Belko. Diváci: 108. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 30:29. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:4.

HC Energie Karlovy Vary

Pavlovic – Cipko, Bulka, Beran, Dorot, Dyk, Vogel – Novotný, Galnor, Pastor, Šlechta, Čihař, V. Váňa, Zeman, Steklý, Záhejský, Varvařovský, Šilhan, M. Váňa, Adámek.

Schnattinger – Průšek, Ehrenberger, Pilíšek, Macháček, Jarabko, Meisel - Janata, Hois, Jenčovský, Vološín, Křížek, Jansa, Hrabčák, Kofroň, Prokůpek

Do střetnutí lépe vstoupili naši junioři, kteří se již v osmé minutě ujali vedení zásluhou střely od modré čáry Jakuba Ehrenbergera. Karlovarští měli ve zbytku úvodního dějství velké příležitosti, které však nevyužily, a tak stav po první třetině vyzníval lépe pro svěřence Valdemara Jiruše.

Druhou dvacetiminutovku odstartovali energetici slibnou příležitostí, jenže její neproměnění znamenalo trest v podobě druhé inkasované branky. Radku Janatovi přistál puk přesně na čepeli před zcela odkrytou klecí za domácím brankářem a poslal naše barvy do trháku. Západočeši se branky dočkali až v šesté minutě prostředního dějství, když se hned po vyhraném vhazování napřáhl z levého kruhu Vojtěch Čihař. Domácí měli poté obrovskou šanci na srovnání skóre, když se po zmatečné situaci Schnattinger dostal mimo své pracoviště. Nebyli však natolik pohotoví, aby tuto situaci potrestali. O pár minut později nato přišel další gólový projektil z hokejek Libereckých. Od modré čáry se opět napřáhl Jakub Ehrenberger a vstřelil již druhou branku v klání.

Na začátku závěrečné třetiny se opět podařilo Karlovarským dostat na rozdíl jediné branky. Matyáš Adámek vystřelil z mezikruží a překonal libereckého brankáře na lapačku. Karlovy Vary se snažily po dobu třetího dějství vyrovnat stav zápasu. To se jim povedlo necelou minutu před poslední sirénou, když se přihrávka přes předbrankový prostor dostala až k Jakubovi Galnarovi, a ten rozvlnil síť střelou na bližší tyč.

V prodloužení vytvořil velkou šanci Jenčovský pro svého spoluhráče, jenž ale nedosáhl na přihrávku. V polovině nastavované pětiminutovky bonusový bod vystřelil juniorskému výběru zpod Ještědu svým druhým zásahem v utkání Radek Janata.