Sedmnáctku trápila koncovka, i přesto nakonec z Kladna veze dva body

Date of publication Author Kryštof Havíř

Kladno/Liberec — Zatímco v prvním utkání sezony padlo hned šest branek, v tom druhém proti Rytířům byl počet třetinový. Tygři sice měli herní a střeleckou převahu, v efektivitě se ale trápili. Utkání tak došlo až do samostatných nájezdů, kde šelmám dodatečný bod vystřelil Lukáš Kachlíř.

2. kolo, sobota 09. září 2023
1:2sn
(0:0, 0:0, 1:1 – 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 47:35 Pytlík (Klempíř; 5/5) – 53:01 Bělohorský (Seidl; 5/5), rozh. náj. Kachlíř. Rozhodčí: Folk – Kučera, Hradil. Diváci: 55. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Střely na branku: 26:42. Průběh utkání: 1:0, 1:1.

Rytíři Kladno

Voráček – Háž, Beran, Krása, Müller, Štefík, Borkovec – Pěch, Novák, Valuš, Topol, Rambousek, Kulich, Pytlík, Trojna, Klempíř, Kozák.

Charvát – Seidl, Fiala, Hrouda, Kachlíř, Vaněček, Ehrenberger, Stromský – Grebeníček, Kratochvíl, Bělohorský, Šťástka, Choma, Hrabčák, Pekr, Krajdl, Bajer.

Podobně jako v prvním utkání sezony se i ve druhém obešlo úvodní dějství bez vstřelené branky. Tygři sice měli k dispozici dvě přesilové hry, z toho jednu už po minutě a půl hrací doby, zužitkovat je však nedovedli. Po dvaceti minutách tak svítil na výsledkové tabuli stav 0:0.

Šelmy byly sice střelecky aktivnější a bušily na defenzivní vozbu před brankářem Voráčkem, v zakončení však postrádaly trochu štěstí. I proto se diváci první branky zápasu nedočkali ani ve druhé periodě.

Zlom tohoto šedého průběhu utkání přišel právě v závěrečném dějství. A byli to trochu překvapivě Rytíři, kteří se vedení ujali jako první zásluhou Dominika Pytlíka. Tygři se ale nenechali tímto gólem zdeptat a už po šesti minutách přispěchal Šimon Bělohorský s odpovědí — 1:1. Další branka v základní hrací době nepřišla a tak se muselo rozhodnout v nastaveném čase.

Ani v prodloužení ale mužstva nebyla ve svém konání úspěšná a tak musely na branky chudé utkání rozhodnout samostatné nájezdy. V nich byl úspěšnější náš tým, když si rozhodující zářez připsal Lukáš Kachlíř.

„V první třetině se na úzkém kladenském kluzišti oba týmy spíše hledaly, od druhé periody jsme ale vzali zápas do svých rukou a vytvářeli si šance. Bohužel se nám zatím nedaří šance proměňovat. V prodloužení jsme dostali přesilovku čtyři na tři a nehráli jsme ji vůbec špatně, avšak jsme opět pohořeli v efektivitě střelby. Nájezdy rozhodl dobře chytající Charvát a střelci Kratochvíl s Kachlířem.“