Dorostenci nedali Litvínovu šanci a radovali se z branky sedmkrát

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec - Svěřenci Milana Plodka se postavili v rámci třetího klání sezóny na domácí půdě výběru Litvínova. Zatímco v první části skórovali pouze jednou a dostali se do hubeného vedení 1:0, ve druhé a třetí vsítili shodně po třech brankách. I díky skvěle lapajícímu Sebastianu Charvátovi v tygří kleci tak zvítězili po jasně lepším výkonu 7:0 a drží si stoprocentní bilanci výher.

3. kolo, čtvrtek 14. září 2023
7:0
(1:0, 3:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 12:43 Pekr (Choma; 5/5), 20:11 Grebeníček (5/5), 26:11 Choma (Krajdl; 5/5), 39:21 Pekr (Bajer, Ehrenberger; 5/4), 41:47 Choma (5/5), 49:26 Bělohorský (Kratochvíl; 5/5), 50:21 Choma (Šťástka, Krajdl; 5/5). Rozhodčí: Mareš – Serbus, Brož. Diváci: 45. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 25:17. Průběh utkání: 7:0.

Charvát – Seidl, Hrouda, Kachlíř, Vaněček, Ehrenberger, Zeman, Stromský – Grebeníček, Kratochvíl, Bělohorský, Šťástka, Choma, Hrabčák, Pekr, Krajdl, Šejc, Bajer.

HC VERVA Litvínov

Trejbal – Bozseník, Babka, Honzík, Winkelhöfer, Uhlík, Břenda – Petružálek, Bednařík, Kurnat, Pospíšil, Sedláček, Trefný, Koky, Raichl, Peroutka, Dostál.

Šelmy mohl vyslat do vedení v 7. minutě Marek Šťástka, jeho šance z brejku ale vyústila pouze ve střelu nad. Domácí se však pár minut poté přece jen mohli radovat, to když vypálil tvrdě zápěstím Tomáš Pekr - 1:0.

Hned jedenáct sekund po startu prostřední části navýšil tygří náskok znamenitým oblafnutím hostujícího brankáře Štěpán Grebeníček - 2:0. Ve 27. minutě poté David Choma zužitkoval nahození do pásma od Dominika Krajdla, přebruslil litvínovského beka a přesně zakončil - 3:0. S brankovými zápisy druhé periody se rozloučil Tomáš Pekr, jenž využil přesilovku nastavením své hole do pasu Matěje Bajera - 4:0.

Klid na hokejkách si liberečtí hokejisté přenesli i do třetí dvacetiminutovky. Na jejím počátku totiž přidal pátou trefu svého týmu David Choma - 5:0. V 50. minutě vybídl pasem najíždějícího Šimona Bělohorského Matyáš Kratochvíl a první jmenovaný zakončil bekhendovým blafákem - 6:0. Konečný stav utkání stanovil potřetí se v utkání radující David Choma, který skóroval z bezprostřední blízkosti litvínovského gólmana Trejbala - 7:0.

„Od začátku zápasu jsme si vytvářeli spoustu šancí a ty se nám podařilo využít. Gratuluji Chomičovi k hattricku, dobrý výkon podal samozřejmě vzadu taky Charvi. Utkání bylo o nás, o dobrém útoku a pohybu. Dostávali jsme soupeře pod tlak, takže je naše výhra zasloužená.“