Dorostenci se ze západu Čech vrací s prázdnou

Date of publication Author Jakub Špaček

Plzeň/Liberec - Dorostenci na západě Čech předvedli bojovný výkon, jenž však na bodový zisk nestačil. Svěřenci Milana Plodka se třikrát dotáhli na svého soupeře, jenže na čtvrtý gól, již odpovědět nedokázali.

4. kolo, sobota 16. září 2023
4:3
(3:2, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 05:59 Slováček (Fehér, Reisnecker; 5/5), 11:05 Úbl (Klatovský, Kamas; 5/4), 17:11 Fodor (Kamas, Maxa; 5/5), 39:33 Kamas (Slačík, Kocek; 5/5) – 08:14 Grebeníček (5/5), 12:42 Hrouda (Choma, Seidl; 5/5), 38:47 Grebeníček (Krajdl, Šťástka; 5/5). Rozhodčí: Němec – Charvát, Brtník. Diváci: 37. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. Střely na branku: 46:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

HC Škoda Plzeň

(Houdek) – Reisnecker, Kocek, Matějka, Šulan, Kamas, Černý, Mašek – Klatovský, Úbl, Slováček, Fodor, Maxa, Křepel, Fehér, Tománek, Slačík, Pitter.

Charvát – Seidl, Fiala, Hrouda, Kachlíř, Vaněček, Ehrenberger, Zeman, Stromský – Grebeníček, Kratochvíl, Šťástka, Choma, Hrabčák, Pekr, Krajdl, Bajer.

Domácí dorostenecký výběr do utkání vstoupil lépe. Nejprve orazítkoval brankovou konstrukci, a poté v šesté minutě se díky trefě Jakuba Slováčka z hrany brankoviště dostali Indiáni do vedení. Následně ale přišla pro zápodočeský celek studená sprcha, a to když Štěpán Grebeníček využil svou pozici na hraně vlastní modré čáry a unikl bekům soupeře. Střelou mezi betony srovnal skóre na 1:1. Matyáš Úbl o tři minuty později vrátil vedení na plzeňskou stranu, kdy dostal v početní výhodě přihrávku před odkrytou klec a nemýlil se. Naši dorostenci se ale opět vrátili do hry, když o minutu později srovnal skóre David Hrouda, který z osy hřiště prudkou ranou nedal západočeskému gólmanovi šanci. Plzeň ale povedenou dvacetiminutovka uzavřela gólem na 3:2. Maxa našel za libereckou obranou zcela osamoceného Jana Fodora, který samostaný nájezd proměnil.

V prostředním dějství se Plzeňané od začátku snažili o odskočení do dvougólového náskoku, jenže opět přišel trest od Severočechů. Šťástka zpoza branky zavezl kotouč před domácí svatyni, kde si v nepřehledné situaci našel puk Štěpán Grebeníček a bekhendem zamířil přesně za záda Poustky. Indiáni tuto třetinu uzavřeli podobně jako úvodní – vstřelili rozdílový gól. O čtvrtou branku domácích se postaral Jiří Kamas, jenž se z pozice beka dostal až před branku a zamířil nad rameno gólmana Charváta.

Do závěrečné dvacetiminutovky vstoupili obrovskou příležitostí domácí Indiáni. Když Klatovský se dostal do úniku ve vlastním oslabení a zkusil střelu mezi Charvátovy betony, ale ten si tento prostor spolehlivě pokryl. Charvát se poté ještě jednou vytáhl proti nebezpečné ráně Fodora, jenž se dostal k ráně po odrazu od mantinelu. Severočeši měli k dispozici v poslední periodě tři přesilovky, jenže je nesehráli příliš povedeně a Plzeň si tak své těsné vedení pohlídala.

Milan plodek
„Celý zápas jsme dotahovali náskok soupeře. Rozhodl gól pár vteřin před koncem druhé třetiny, ihned po našem vyrovnání.“

Michal Straka
„Pro nás důležité vítězství poté co jsme v Mladé Boleslavi schytali velký debakl. Cesta ke třem bodům nicméně nebyla jednoduchá. První dvě třetiny jsme hráli špatně do obrany, ale postupem času se to zlepšovalo. Vše podtrhla závěrečná třetí třetina, která již byla z naší strany výborná.“