Dorostenci doma vyhráli stíhací závod se Spartou 6:5

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec - Hned jedenáct vstřelených branek nabídl čtvrteční duel mezi dorostem Liberce a Sparty. Přestřelka o body však nakonec dopadla lépe pro náš výběr, kterému zajistil jejich plný zisk Marek Šťástka. Ten vzal v 58. minutě gólovou iniciativu na sebe a po jeho povedené akci slaví svěřenci Milana Plodka třetí výhru v sezóně.

5. kolo, čtvrtek 21. září 2023
6:5
(2:1, 3:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 04:04 Šejc (Hrouda, Stromský; 5/5), 18:48 Bělohorský (Kachlíř; 5/4), 25:43 Šťástka (Šejc; 5/5), 32:01 Ehrenberger (Kučera; 5/5), 36:23 Bělohorský (Šejc; 5/5), 57:18 Šťástka (Vaněček; 5/5) – 08:35 Hrubý (Adamec; 5/5), 25:40 F. Novák (TS), 33:22 Malínek (F. Novák, Novotný; 5/5), 45:30 F. Novák (Hrubý, Tvrzník; 5/4), 46:45 Cichoň (5/5). Rozhodčí: Zavřel – Juránek, Brož. Diváci: 36. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 27:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:5, 6:5.

Charvát – Seidl, Hrouda, Sanejstr, Kachlíř, Vaněček, Ehrenberger, Stromský – Kratochvíl, Bělohorský, Šťástka, Kučera, Pekr, Krajdl, Šejc, Bajer.

(Tvrzník)Hanousek – Malínek, Burda, Cichoň, T. Bolocan, Hoznourek, Dufek, J. Novák – Volodin, Adamec, Trachta, Nestrašil, Novotný, Prikhodko, Hlinka, F. Novák, Hrubý, M. Bolocan.

Skóre duelu poprvé měnil v 5. minutě Tygr Šimon Šejc, který po nahrávce na osu hřiště zamířil nad rameno gólmana Hanouska - 1:0. Zhruba za čtyři minuty už se ale hrálo opět nerozhodně, když zužitkoval svůj únik bekhendovým zakončením David Hrubý - 1:1. Ještě do první sirény si však Liberečtí vzali své vedení zpět, a to po bombě Šimona Bělohorského z pravého kruhu - 2:1.

Ve 26. minutě se Marek Šťástka nejlépe zorientoval ve zmatku před sparťanskou klecí a poslal Liberec do dvougólového náskoku - 3:1. Záhy však kontrovali Sparťané, jelikož využil nařízené trestné střílení levoruký Filip Novák, jenž zvolil najetí zprava a střelu na vzdálenější tyčku - 3:2.

Rozdíl dvou tref se znovu navrátil do rukou Severočechů ve 33. minutě po ráně od modré, jejímž autorem byl Lukáš Ehrenberger - 4:2. Pražané však ani tentokrát nedopřáli svému soupeři delší klid, poněvadž snížil na rozdíl jedné branky schovanou střelou Tomáš Malínek - 4:3.

Nedaleko srovnání stavu byl ve 37. minutě Václav Nestrašil, pálil ale jen nad domácího brankáře Charváta. Nakonec se ale z další branky radovaly opět šelmy po akci Šimona Šejce a zakončujícího Šimona Bělohorského - 5:3.

Utkání však sparťané řádně zdramatizovali. Nejprve snížil ve 46. minutě Filip Novák vymetením šibenice, o pár momentů později vyrovnal Radoslav Cichoň po nešťastné teči jednoho z libereckých bruslařů - 5:5. V 58. minutě se ale rozhodlo, že všechny body zůstanou pod Ještěděm! Marek Šťástka si náramně obhodil v útočném pásmu hned dva protihráče a následně zamířil přesně do mezírky mezi betony - 6:5.

Vítězný střelec Marek Šťástka

„Padlo hodně branek, což bylo pro diváky ideální a asi se jim to líbilo. Měli jsme si to pohlídat, když jsme po dvou třetinách vedli 5:3, ale na můj vkus jsme měli hodně otevřená zadní vrátka. Sparťané nám jezdili sami na bránu, a to se nám moc nestává. Na tom musíme zapracovat, ale myslím si, že kluci chtěli vyhrát. Štěstí se k nám nakonec otočilo a propadl tam gól, který byl vítězný. Děkuji klukům za bojovnost a teď se připravíme na Boleslav.“