Dva slepené góly rozhodly o prohře dorostenců proti Táboru

Date of publication Author Kryštof Havíř

Liberec — Parta kolem kapitána Šťástky vstupovala do utkání v roli favorita, Tábor však podal dobrý výkon a ukázal proč je letošní popelkou soutěže. Tygři sice šli do vedení jako první, Jihočeši ale v polovině duelu srovnali a v závěru rozsekli klání dvěma brankami v rozmezí šestnácti vteřin. Jediný gól šelem vstřelil David Hrouda.

7. kolo, čtvrtek 28. září 2023
1:3
(1:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 13. D. Hrouda (M. Kučera) – 36. Strachota (Bačo, Bartuška), 48. Hlavín (Slívko), 49. Strachota. Rozhodčí: Folk – Toman, Maštalíř. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 36:25. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Charvát (Hrášek) – Ehrenberger (A), Kachlíř, Vaněček, Seidl, Stromský, Sanejstr – Šťástka (C), Krajdl, Šejc – Bělohorský, Bajer, Kratochvíl – Choma, D. Hrouda, Kučera

Hockey Club Tábor

Moustafa (Brož) – Pufr, Mohyla, Bačo, Špaček, Céza (A), Klečacký, Šťastný – Suchan, Hlavín (C), Slívko – Strachota, Slabý, Bartuška – Rizák, Kostka, Pícha – Bušta

Úvodních deset minut se neslo v duchu pomalého tempa a hromady nepřesností. Tento stav prolomila až první větší šance odpoledne z pera Dominika Krajdla. Jeho zakončení úniku ale nebylo úspěšné.

O pár minut později už se ale Liberečtí v koncovce potkali s úspěchem. Matěj Kučera po tom, co rozhýbal obranu Tábora, přesně nahrál do slotu Davidu Hroudovi, jenž poslal Tygry do vedení.

Následovala pasáž, kdy šelmy sice hrály více na puku, celkově vzato ale byla hra vyrovnaná. Tábor byl za svůj srdnatý výkon odměněný v šestatřicáté minutě, kdy Jiří Strachota oklamal při situaci jeden na jednoho libereckého hráče, aby poté vymetl pavučinky Charvátovy branky.

Do závěrečné periody se tak šlo za vyrovnaného stavu. A v ní se utkání rozseklo. V intervalu šestnáti vteřin se Jihočeši kolem devětačtyřicáté minuty ujmuli vedení 3:1 a šelmy polila ledová sprcha. Nejdříve totiž Jan Hlavín profitoval z nepřehledné situace v libereckém brankovišti, chvíli na to se pak druhou trefou v zápase připomněl Jiří Strachota. Na tak drastickou změnu ve skóre už nedokázal náš tým reagovat..

„Rozhodly naše nevyužité šance v první třetině, kterých tam bylo dost. Tábor pak hru vyrovnal, jejich kluci bojovali, nechali na ledě všechno. My jsme si naopak mysleli, že to půjde samo. Když jsme pak dostali dva slepené góly, nějaké šance jsme si vypracovali. Už jsme se z toho ale nezvedli. Musíme zapracovat na proměňování šancí a celkově se vzpamatovat. “

Milan Dančišin
„Do sezony jsme vstupovali s pokorou. Musím říct, že kluci plní, co mají, a pracují tvrdě na tréninku. Teď nám to nese ovoce. Sice jsme první třetinu byli horší, od druhé třetiny jsme však měli lepší pohyb a ve třetí třetině se na naši stranu přiklonilo štěstíčko. Využili jsme přesilovku a vzápětí dali na 3:1. Posledních šest minut už jsme jen bránili, ale takový je hokej. “