Zlepšený výkon a alespoň bod. Dorost těsně podlehl Varům

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Tygří dorostenci se znovu trápili v koncovce, proti Karlovým Varům nicméně jeden vstřelený gól a zároveň zlepšený herní projev stačil alespoň na zisk bodu. Trefa Davida Hroudy poslala zápas do prodloužení a následných nájezdů, ve kterých byli šikovnější hosté – konkrétně Viktor Wardas, který po gólu v řádné hrací době přidal ještě dva proměněné nájezdy.

8. kolo, sobota 30. září 2023
1:2sn
(0:0, 0:1, 1:0 – 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 55:44 Hrouda (Rozsíval; 5/5) – 22:37 Wardas (Poizl; 5/4), rozh. náj. Wardas. Rozhodčí: Valda – Brož, Boček. Diváci: 59. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Střely na branku: 22:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1.

Charvát – Seidl, Hrouda, Kachlíř, Vaněček, Ehrenberger, Zeman, Stromský – Kratochvíl, Rozsíval, Šťástka, Kučera, Choma, Krajdl, Bajer, Bělohorský.

HC Energie Karlovy Vary

Oršulák – Postl, Kůrka, Pelikán, Dyk, Čermák, Kubizniak – Blažek, Tomek, Kožík, Slavík, Poizl, Šilhan, Wardas, Čihař, Kváš.

Utkání bylo po stránce střelecké aktivity spíše skromnější, přesto museli oba brankáři už v první třetině předvést řadu kvalitních zákroků. Liberecký Charvát zneškodnil únik Slavíka, Oršulák na druhé straně nedopřál radost Seidlovi ani Krajdlovi.

Hned zkraje druhé části se už skóre měnilo. Viktor Wardas projel mezi libereckými hráči a zblízka zavěsil - 0:1. Karlovarský gól trošku určil ráz celé třetiny, v níž byli Západočeši lepší. Naši hokejisté ale naštěstí přečkali další oslabení a do kabiny si odnesli hratelné skóre.

Třetí dvacetiminutovka se už nesla ve znamení libereckého tlaku. V pětiminutové přesilovce sice Bílí Tygři na vyrovnání ještě nedosáhli, nicméně v čase 55:44 se spojila rychlost Davida Rozsívala s důrazem Davida Hroudy, který se prosadil z hrany brankoviště - 1:1!

Duel tedy dospěl do prodloužení. V něm měl největší šanci na rozhodnutí karlovarský Wardas, jehož šanci zastavil Charvát výborně lapačkou. Viktor Wardas si nicméně spravil chuť v nájezdech. Rozstřel přinesl osm sérií, přičemž Wardas proměnil oba své pokusy. Za domácí se také prosadil stejný střelec, jako v základní hrací době, k Davidu Hroudovi se ale nikdo ze spoluhráčů nepřidal - 1:2.

Milan Plodek
„Dnes jsme hodně zlepšili herní disciplínu, po celé utkání se hrál skvělý mládežnický hokej. Jsme rádi za vyrovnání, bohužel na nájezdy to nevyšlo. Pochvala patří jak brankáři, tak celému týmu.“