Dorostenci kvůli nepovedené druhé třetině vysoko podlehli Slavii

Praha/Liberec - Liberečtí dorostenci zavítali v rámci 9. kola na led pražské Slavie, které se letos zatím daří. Po vyrovnané první třetině se utkání zlomilo v té druhé, v níž si domácí vypracovali tříbrankový náskok. Ten ještě ve zbytku zápasu navýšili a nakonec zvítězili 6:1. Jediný liberecký zásah měl na svědomí Dominik Krajdl.

9. kolo, čtvrtek 05. října 2023
6:1
(0:0, 4:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 20:20 Matějovský (5/5), 27:29 Kucharčík (Huk; 5/5), 37:35 Šámal (Lorenz; 5/5), 39:01 Tichý (Hörnig; 5/5), 50:12 Pšenička (Huk, Kucharčík; 5/4), 55:54 Šámal (Tittl; 5/5) – 29:29 Krajdl (Šejc, Kachlíř; 5/5). Rozhodčí: Hacaperka – Žídek, Štěpánek. Diváci: 47. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 26:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1.

HC Slavia Praha

Poletín – Lorenz, Skyba, Labuzík, Hess, Marek, Pšenička – Matějovský, Šámal, Huk, Hörnig, Švancar, Kucharčík, Holejšovský, Tittl, Tichý.

Charvát (40. Hrášek) – Stromský, Ehrenberger, Vaněček, Kachlíř, Sanejstr, Seidl, Hrouda – Kinter, Grebeníček, Bělohorský, Šejc, Krajdl, Pekr, Šťástka, Rozsíval, Kratochvíl.

V první třetině si oba týmy vypracovaly velmi slibné příležitosti. Tu první měl liberecký Šimon Bělohorský, při samostatném úniku ovšem na Františka Poletína nevyzrál. Na druhé straně se zase do přečíslení 2 na 1 dostali Artur Matějovský s Maxem Pšeničkou, Sebastian Charvát si ale zakončení druhého jmenovaného pohlídal.

Úvodní branka tak přišla až na začátku prostřední dvacetiminutovky. Artur Matějovský využil chyby v liberecké rozehrávce a přesnou střelou poslal Slavii do vedení. To navíc zanedlouho navýšil Jan Matouš Kucharčík, který se nejlépe zorientoval v nepřehledné skrumáži. Vzápětí sice po rychlém protiútoku snížil Dominik Krajdl, dvoubrankový náskok však Pražanům vrátil Viktor Šamal. Těsně před druhou sirénou ještě do samostatného úniku ujel Tobiáš Tichý a zvýšil už na 4:1.

Na začátku třetí třetiny vystřídal Sebastiana Charváta v libereckém brankovišti Matěj Hrášek, ani to však Tygry k obratu nenastartovalo. V 51. minutě naopak už pátý zásah přidal po hezké přesilovkové kombinaci Max Pšenička. V závěru ještě na konečných 6:1 upravil svým druhým gólem v utkání Viktor Šamal.