Špatný vstup do utkání rozhodl o prohře dorostu v Českých Budějovicích

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

České Budějovice/Liberec - Svěřenci Milana Plodka se po nepovedeném zápase s pražskou Slávií představili na ledě jihočeského Motoru. První třetina dorostencům vůbec nevyšla a soupeř jim odskočil do dvougólového vedení. Liberečtí mladíci však nesložili zbraně a až do samotného závěru se snažili skóre dotáhnout. V poslední dvacetiminutovce dokonce snížili na rozdíl jediného gólu, avšak vyrovnávací trefu jim nepřinesla ani závěrečná hra bez brankáře.

10. kolo, sobota 07. října 2023
4:3
(2:0, 2:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 13. Schmied (Mařík, Hanzák), 18. Hečko (Přibyl, Lev), 29. Hanzák (Barna, Blažek), 31. Mařík (Barna, Lev) – 39. Pekr (Šťástka), 42. Pekr (Vaněček), 50. Šťástka (Seidl). Rozhodčí: Turhobr – Jindra, Štofa. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 31:25. Průběh utkání: 4:0, 4:3.

Banes Motor Č. Budějovice

Hájek – Šrámek, Nedorost, Jaroš, Schmied, Matějka, Blažek (A) – Hečko, Přibyl, Lev (C) – Hanzák, Mařík (A), Barna – Hřebejk, Novotný, Muška – Čečetka.

Charvát – Vaněček, Kachlíř, Ehrenberger (A), Seidl, Stromský, D. Hrouda – Bělohorský, Krajdl, Rozsíval – Grebeníček, Šťástka (C), M. Kratochvíl – Kinter, Pekr, Choma.

Úvodních deset minut se neslo v duchu mnoha nepřesností a nejvíce práce měli především brankáři obou celků. Do vyložené šance se dostali pouze hráči Motoru, kteří upalovali ve dvou na Charváta, ten se však zaskočit nenechal a připsal si hned dva důležité zákroky.

Ve 12. minutě už ale obecenstvo Budvar arény vidělo první gól. Od modré se napřáhl Matyáš Schmied, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Krátce po jeho akci se domácí znovu prosadili. Martin Hečko si výborně sjel do prostoru mezi kruhy, odkud propálil Charvát střelou nad lapačku.

I druhá dvaceminutovka začala poněkud opatrně. V čase 28:20 ovšem Budějovičtí odskočili už do tříbrankového vedení, po krásné souhře se prosadil Jakub Hanzák. Hned o dvě minuty později využil Matyáš Mařík nedorozumění v rozehrávce soupeře a zvyšoval tak už na 4:0.

Dorostenci však nesložili hlavy a odměnou jim za to bylo snížení ještě ve druhé periodě. Po šikovné kličkované libereckého kapitána se k dorážce propracoval Tomáš Pekr, který otevřel liberecký střelecký účet utkání.

Hned na začátku třetího dějství přidal svůj druhý gól Tomáš Pekr a rázem byl zápas mnohem otevřenější. Deset minut před koncem se po parádní akci Saidla dostal ke střele Marek Šťástka, jenž dotáhl Tygry na rozdíl jediné branky. Dorostenci se i ve zbytku třetiny tlačili do předbrankového prostoru, ovšem vytouženou vyrovnávací trefu vsítit nezvládli, a tak si z jihu Čech odváží prohru 3:4.

„I přes nepříznivý stav 0:4 to kluci nevzdali a rvali se o výsledek. Bohužel se i nadále trápíme s koncovkou, a tak jsme opět bez bodu.“