Dorostenci vybojovali důležité body v domácím prostředí proti Kladnu

Date of publication Author Jakub Špaček

Liberec - Severočeští dorostenci se v 11. kole extraligy dorostenců představili na domácím ledě proti Kladnu. Po dramatické druhé třetině, kdy se Středočeši dostali na dostřel jediného gólu. Přišly dvě slepené trefy Šimona Bělohorského.

11. kolo, čtvrtek 12. října 2023
5:1
(2:0, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 04:14 Ehrenberger (Šťástka; 5/5), 17:53 Bajer (Sanejstr; 5/5), 45:50 Bělohorský (Krajdl, Hrouda; 4/5), 47:45 Bělohorský (Bajer; 5/5), 59:51 Kinter (Stromský; 5/4) – 33:30 Kozák (Novák, Borkovec; 5/4). Rozhodčí: Mareš – Serbus, Boček. Diváci: 75. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 34:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.

Charvát – Stromský, Ehrenberger, Vaněček, Kachlíř, Sanejstr, Seidl, Hrouda – Kinter, Grebeníček, Bělohorský, Bajer, Krajdl, Pekr, Kučera, Šťástka, Kratochvíl.

Rytíři Kladno

Voráček – Borkovec, Dörfl, Müller, Hausner, Raulič, Háž, Krása – Novák, Pěch, Kozák, Klempíř, Burger, Pytlík, Polášek, Kulich, Rambousek, Beran.

Úvod duelu vyšel lépe našim dorostencům. Ve čtvrté minutě po krásně sehrané akci zakončoval do již odkryté klece Lukáš Ehrenberger. Domácí poté měli k dispozici početní výhodu, kterou však nevyužili. Ke konci prvního dějství se o znásobení skóre postaral Matěj Bajer. Liberecký útočník dostal krásnou přihrávku do úniku a puk zakončil nechytatelně bekhendem - 2:0.

Prostřední třetina by se dala přirovnat k dvacetiminutovce trestů, protože k vidění bylo hned několik vyloučení na obou stranách. Kladno se díky početní výhodě dostalo zpět do hry, kdy hned po vyhraném vhazování se puk dostal na modrou čáru, odkud přišla střela a na brankovišti teč od Tomáše Kozáka.

Do závěrečné třetiny vstoupili lépe naši dorostenci, když se dvěma slepenými brankami prezentoval Šimon Bělohorský. Nejdříve zakončil přečíslení dva na jednoho v oslabení, a poté střelou pod levý beton kladenského brankáře z předbrankového prostoru zvýšil na 4:1. V úplném závěru střetnutí se ještě gólem z levého kruhu pro vhazování do prakticky odkryté klece zapsal do statistik Filip Kintner.

„Zápas jsme si zkomplikovali ve třetí třetině, kdy jsme začali dělat fauly. Ve třetí třetině se nám povedlo dát gól na 3:1 a to nás uklidnilo. Trápíme se zbytečnými fauly a dnes se to opět potvrdilo, ale děkuji klukům za výkon a body.“

Radek Hlavatý
„Vstup do zápasu byl od nás dobrý, pak jsme udělali nějaké chyby a soupeř nám odskočil na 2:0. V druhé třetině jsme se prosadili z přesilovky, pak jsme hru vyrovnali a vytvořili jsme si i šance, ale bohužel jsme nevyrovnali. Ve třetí třetině nám zlomil vaz gól v oslabení. Liberec měl dnes ale víc šancí a zaslouženě vyhrál.“