Dorostenci vybojovali na ledě Sparty bonusový bod po úspěšných nájezdech

Date of publication Author Jakub Špaček

Praha/Liberec - Severočeši v 17. kole dorostenecké extraligy narazili na soupeře z Prahy. Se Spartou v letošním ročníku již změřili síly, ale bylo to na domácí půdě. Tentokrát se představili v hlavním městě a svého soupeře stejně jako posledně porazili rozdílem jediné branky, nyní však až po samostatných nájezdech 4:3.

14. kolo, sobota 21. října 2023
3:4sn
(2:1, 1:1, 0:1 – 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 04:18 Novotný (Malínek, Nestrašil; 5/4), 10:08 M. Bolocan (Adamec, Cichoň; 5/5), 39:28 Hrubý (Novotný, Cichoň; 5/5) – 01:46 Choma (Krajdl; 5/5), 34:06 Šťástka (Vaněček, Kachlíř; 5/5), 50:01 Vaněček (Kachlíř; 5/5), rozh. náj. Kachlíř. Rozhodčí: Žižka – Bernard, Bublová. Diváci: 32. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:0. Střely na branku: 22:46. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3.

Tvrzník – Dufek, Hoznourek, Novák, Nedvěd, Burda, Malínek, Cichoň – Novotný, Adamec, M. Bolocan, Hrubý, Hlinka, T. Bolocan, Volodin, Prikhodko, Nestrašil, Trachta.

Charvát – Zeman, Stromský, Ehrenberger, Vaněček, Kachlíř, Hrouda, Seidl – Bajer, Krajdl, Pekr, Choma, Šťástka, Kinter, Grebeníček.

Vstup do zápasu vyšel našim dorostencům na jedničku. Již po 106 vteřinách otevřel skóre David Choma, jenž gólově zakončil přečíslení z levého kruhu. Pražané však ještě do poloviny úvodní dvacetiminutovky zvrátili skóre na svou stranu. Nejprve se prosadil z dorážky Daniel Novotný, a poté Matei Bolocan z bezprostřední blízkosti trefil poloodkrytou klec.

V prostřední třetině měli Sparťané k dispozici dvě přečíslení, ale ani jedno z nich nezužitkovali. Naopak naši dorostenci svou šanci hned gólově proměnili, když kapitán Marek Šťástka prostřelil Tvrzníka po asistenci Jakuba Vaněčka. Dorostenci z hlavního města si však v poslední minutě druhého dějství vzali vedení zpět. David Hrubý projel sám středním pásmem, do útočného až před Charváta, kterého oklamal kličkou a zakončil do odkryté branky.

V závěrečné třetině se naši dorostenci snažili dotáhnout skóre. Podařilo se to 10 minut před poslední sirénou, kdy od modré čáry napřáhl Jakub Vaněček a prostřelil omaskovaného muže v brance domácích. Severočeši byli v poslední periodě celkově aktivnější, ale další gól už nepřidali, tudíž po šedesáti minutách bylo skóre 3:3.

Pět nastavených minut branku nenabídlo, a proto klání musely rozhodnout samostatné nájezdy, v nichž vítězný gól vstřelil Lukáš Kachlíř, který jím zařídil export bonusového bodu na sever Čech.

„První třetina nám dnes herně vůbec nevyšla. V kabině jsme si něco řekli a bylo to znát. Kluci začali hrát to, co umí a i když jsme celý zápas dotahovali, tak nakonec vezeme domů dva body.“

Jan Hlaváč
„Myslím si, že v první třetině jsme byli lepší, ve druhé Liberec a třetí byla velmi vyrovnaná. Zápas byl spravedlivý, jen škoda, že nám nevyšli nájezdy.“