U17 v domácím derby sahala po výhře, nakonec ale zůstala bez bodů

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec - Tygří dorostenecký výběr měl derby s Mladou Boleslaví rozehrané velmi solidně. Po většinu utkání se totiž nacházelo vedení na jeho straně, nebo se hrálo alespoň za nerozhodného skóre. Zvrat ale přišel v čase 57:15, kdy vsítil rozdílovou branku hostů Adam Kurka. Liberečtí mladíci na tuto trefu nestihli odpovědět, a tak brali všechny body Boleslavští.

15. kolo, pondělí 23. října 2023
3:4
(2:1, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 5. Grebeníček, 16. Bajer (Stromský), 39. Šťástka (Ehrenberger, Bajer) – 20. Kurka (Hanyš, Kříž), 34. Hanyš (K. Macháček), 44. Hanyš (V. Beran, D. Kovář), 58. Kurka (Hanyš, V. Beran). Rozhodčí: Mareš – Juránek, Janíček. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 62. Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4.

Charvát (O. Maxin) – Kachlíř, Vaněček, Ehrenberger, Stromský, Seidl, S. Zeman – D. Hrouda, Krajdl, Pekr – Grebeníček, Šťástka (C), Bajer – Kinter, Šejc, Choma.

BK Mladá Boleslav

Sklenička (F. Kovář) – T. Čermák, R. Šilhavý, D. Kovář, Kříž, K. Macháček, Doležel – Kurka, V. Beran, Hanyš – Fink, Kristek (C), I. Maxin – O. Hrouda, Churáček, K. Hájek – Vasiak.

Tygří dorostenci šli během prvních čtyř minut derby hned dvakrát do čtyř, při jejich druhém vyloučení se jim ale podařilo skórovat v oslabení. Na svojí modré čáře obral o puk Davida Kováře liberecký Štěpán Grebeníček, následně jej i přebruslil a zakončil pod břevno - 1:0.

Z dobrého napadání pramenila i jejich druhá trefa, když vyhrál souboj za brankou Jakub Seidl a Matěj Bajer poté nadvakrát procedil kotouč za brankáře - 2:0. Krátce před první pauzou dokázali hostující snížit stav zásluhou Adama Kurky, který se probil do třetiny Severočechů po pravé straně a poslal střelu do horního růžku - 2:1.

Na začátku prostřední části byli Bruslaři aktivnější a snaha se jim vyplatila po překlopení zápasu do druhé poloviny. Petr Hanyš se dokázal stahovačkou uvolnit bránícímu hráči a následnou svižnou střelou vyrovnat - 2:2. Nerozhodný stav ale neměl dlouhého trvání. Vedení totiž navrátil domácímu mužstvu ve 39. minutě Marek Šťástka přesilovkovou trefou ihned po přechodu do pásma - 3:2.

V úvodu třetí třetiny dostali hosté k dispozici pětiminutovou přesilovku, z níž stačilo dvanáct sekund a bylo opět vyrovnáno. Ve zmatku před Charvátem se nejlépe zorientoval Petr Hanyš a dorazil kotouč do v té době odkryté klece - 3:3. V 58. minutě ale přišla pro domácí tvrdá rána. Adam Kurka dostal nahrávku do jízdy na levý kruh, odkud zamířil nechytatelně do šibenice. Svěřenci Milana Plodka tak smolně zůstali v domácím derby bez bodů.

„Zápas jsme si zkomplikovali zbytečným faulem za pět minut plus do konce zápasu. To jsou momenty, které nás sráží. Kluky musím jinak pochválit za dobrý výkon. Bohužel ale nesbíráme body.“

Martin Škaloud
„V první třetině jsme soupeři darovali dvě branky a pozici v utkání jsme si tak značně zkomplikovali. Naštěstí jsme do přestávky dokázali vstřelit krásnou branku a tím se dotáhnout na rozdíl jednoho gólu. Velmi dobrý vstup do druhé třetiny vygradoval ve vyrovnávací branku. Bohužel jsme neproměnili další šance a Liberec se v závěru třetiny vrátil zpět do vedení. V poslední části jsme prokázali velmi dobrý charakter a zaslouženě otočili utkání v náš prospěch. Ačkoliv byla v utkání řada nepřesností, bojovnost a hlad po vítězství byly od nás příkladné. Musím pochválit všechny hráče. Dokázali jsme si napravit reputaci po nepovedeném výkonu v Táboře. Mrzí mě pouze řada nevyužitých přesilovek. V blížící se repre pauze na tom budeme muset zapracovat.“