Dorostenci ovládli gólovou přestřelku a vezou z Tábora všechny tři body

Date of publication Author Jakub Špaček

Tábor/Liberec - Svěřenci Milana Plodka sehráli zápas netradičně před polednem na ledě dorosteneckého výběru Tábora. Tříbodový zisk výrazně naklonil hattrickem kapitán Marek Šťástka a prostřední dvacetiminutovka, v níž naši dorostenci nastříleli pět branek. Zápas nabídl velké gólové hody a po výsledku 9:4 putují body do tabulky na sever Čech.

16. kolo, sobota 28. října 2023
4:9
(3:2, 1:5, 0:2)

Branky a nahrávky: 7. Slívko (J. Šťastný, Rob. Mohyla), 16. Špaček (Suchan, Bačo), 16. V. Svoboda (Pufr, Šustík), 35. Suchan – 11. Šťástka (Vaněček, Pekr), 17. Bělohorský (Krajdl, Kachlíř), 22. Ehrenberger (Bajer, Stromský), 31. Bělohorský (Krajdl), 33. Šťástka (Bajer), 36. Kachlíř, 40. Kinter (Seidl), 43. Seidl (M. Kučera, M. Kratochvíl I), 54. Šťástka (Seidl) Rozhodčí: Horák – Bernard, Bublová. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 70. Střely na branku: 22:59. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 3:5, 4:9.

Hockey Club Tábor

Moustafa (A. Spálenka) – Pufr, J. Šťastný, Bačo, Rob. Mohyla, V. Mašek, Špaček – Rizák, Kostka, Pícha – V. Svoboda, Bušta, Šustík – Slívko, Slabý, S. Pánek – Suchan (C), Strachota.

Charvát (Hrášek) – Kachlíř, Vaněček, Ehrenberger (A), Stromský, Seidl, S. Zeman – Bělohorský, Krajdl, D. Hrouda – Pekr, Šťástka (C), Bajer – Kinter, M. Kratochvíl I, Choma – M. Kučera.

Úvod střetnutí vyšel lépe domácím dorostencům, když se již v šesté minutě dostali po chybě Severočechů v rozehrávce do vedení. Ondřej Slívka byl ve správný čas na správném místě, protože se k němu odrazil puk, který vyrazil Charvát pouze před sebe. Liberec však zvládl ještě do uběhnutí poloviny první dvacetiminutovky vyrovnat. Kapitán Marek Šťástka dostal přihrávku před branku domácích, odkud se nemýlil do odkryté klece. V horizontu pěti minut po této situaci se však domácí dostali do dvougólového trháku. Nejprve síť za severočeským brankářem rozvlnil Vojtěch Špaček, jenž proměnil početní výhodu střelou od modré čáry. Poté se blýsknul individuální akcí Václav Svoboda, který překonal hostujícího gólmana ranou bekhendem do protipohybu. Před zazněním úvodní sirény Liberečtí snížili stav na 2:3, když se z mezikruží prosadil Šimon Bělohorský.

Vstup do prostředního dějství patřil svěřencům Milana Plodka, kteří díky dalekonosnému pokusu Lukáše Ehrenbergera vyrovnali. Naši dorostenci byli po vyrovnávací trefě na vlně a dokázali dvěma góly obrátit skóre na svou stranu. Nejdříve se znovu trefil Šimon Bělohorský, tentokrát z rychlého protiútoku. O necelé tři minuty později na něj navázal Marek Šťástka, jenž si utaženou ranou k pravé tyči připsal rovněž druhou branku v utkání. Tábor však nic nevzdal a snížil na jednogólový rozdíl Adamem Suchanem, který se prosadil z dorážky - 4:5. Naši dorostenci nenechali nic náhodě a opět odskočili do dvougólového trháku, jenž zařídil Lukáš Kachlíř střelou skrz blokujícího obránce domácího výběru. Velice gólovou třetinu uzavřel Filip Kinter, jehož klička a následné zasunutí kotouče mezi betony dalo našim dorostencům tříbrankové vedení před závěrečným dějstvím.

Táboru nepomohla ani brankářská rošáda na začátku poslední periody. Okamžitě ve druhé minutě se prosadil Jakub Seidl střelou mezi betony nového muže mezi třemi tyčemi. V závěru ještě navýšil skóre z protiútoku svým třetím gólem v duelu Marek Šťástka - 4:9.

„V první třetině to byla spíše přetahovaná. Od druhé dvacetiminutovky jsme však dokázali využít šance, které jsme si připravili. Chodili jsme do předbrankového prostoru a myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli.“