Dorostenci padli s lídrem tabulky 2:5 a z Karlových Varů se vrací s prázdnou

Date of publication Author Natálie Kopecká

Karlovy Vary/Liberec - Po více než dvoutýdenní zápasové odmlce naskočili liberečtí dorostenci zpět do zápasového tempa. Soupeřem jim byl lídr tabulky skupiny A - Karlovy Vary. Na ty mladí Tygři bohužel nestačili, a tak se domů vrací bez bodu.

17. kolo, úterý 14. listopadu 2023
5:2
(2:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 01:29 Kváš (Kyncl, Šilhan; 5/5), 02:40 Blažek (5/5), 31:21 Kyncl (Čermák, Vaníček; 5/5), 44:14 Kváš (Kubizniak; 5/5), 59:35 Poizl (5/5) – 09:34 Krajdl (Šťástka; 5/3), 54:21 Hrouda (Bělohorský; 5/5). Rozhodčí: Zubzanda – Belko, Matys. Diváci: 36. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Střely na branku: 27:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2.

HC Energie Karlovy Vary

Psohlavec – Kubizniak, Čermák, Magner, Pelikán, Bednář, Postl – Kyncl, Blažek, Kváš, Wardas, Šilhan, Poizl, Suchý, Kožík, Vaníček.

Charvát – Stromský, Zeman, Ehrenberger, Vaněček, Seidl, Kachlíř – Kinter, Grebeníček, Bělohorský, Krajdl, Pekr, Hrouda, Šťástka, Kratochvíl.

Karlovarští vlétli do utkání naplno, když se dvěma rychlými góly v úvodu duelu ujali vedení. Autorem první branky byl ve 2. minutě Michal Kváš následován ve 3. minutě Vlastimilem Blažkem. Liberečtí dorostenci se však dvoubrankové ztráty nezalekli a skvěle využili přesilovky pět na tři. Po nahrávce Marka Šťástky vstřelil zleva do odkryté klece kotouč Dominik Krajdl.

V prostřední dvacetiminutovce přidali domácí další branku zásluhou Jakuba Kyncla, a znovu tak odskočili na dvoubrankový rozdíl, který se na světelné tabuli držel až do 45. minuty zápasu. V tu chvíli zvýšil náskok energetiků již jednou skórující Michal Kváš. Liberečtí se ale nevzdávali bez boje. Pět minut před koncem zápasu přidal branku na konto Liberce David Hrouda, který čistě prostřelil Psohlavce ranou z pravého kruhu.

Minutu před závěrečnou sirénou odvolali Tygři brankáře Charváta a pokoušeli se rozjet útočnou akci v šesti, kotouče se však chopili domácí a střelou do prázdné brány určil konečný stav duelu David Poizl.

Návrat do zápasového tempa Tygrům sice nevyšel podle představ, ale již brzy si budou moci zlepšit náladu na domácí ledové ploše, kde je ve čtvrtek a v sobotu čekají utkání proti pražské Slavii a Českým Budějovicím.