Sedmnáctka dlouho sahala po vyrovnání, Slavia si však výhru utéct nenechala

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Liberec - V rámci osmnáctého kola se dorostenci představili na domácím ledě, kde vyzvali pražskou Slavii. Duel nabídl velmi vyrovnanou bitvu, která však kvůli nepřesné koncovce dopadla lépe pro hosty ze středu Čech. Liberecká sedmnáctka tak po reprezentační pauze prohrála i své druhé utkání, tentokrát 1:3.

18. kolo, čtvrtek 16. listopadu 2023
1:3
(0:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 28. Seidl (D. Hrouda) – 20. Tichý (Pšenička), 31. Kucharčík (Matějovský), 60. Matějovský. Rozhodčí: Bernat – Juránek, Serbus. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 25:21. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

Charvát – Vaněček, Kachlíř, D. Hrouda, Ehrenberger (A), Stromský, Seidl – Bělohorský, Krajdl, Šťástka (C) – Grebeníček, Šejc, M. Kratochvíl I – Kinter, Pekr, Choma.

HC Slavia Praha

Höhlig – Skyba, Pšenička (A), Lorenz (A), Oh, D. Marek, Hess – Šámal, Kucharčík, Matějovský (C) – Tittl, Huk, Švancar – J. Holejšovský, Tichý, Hörnig.

První třetina se nesla ve znamení výborných zákroků Sebastiána Charváta, který zlikvidoval hned tři samostatné úniky soupeře se 100% úspěšností. Dorostenci poprvé vážněji zahrozili v 16. minutě, ovšem pěknou přesilovkovou kombinaci se jim nepodařilo přetavit v gól.

V samotném závěru dějství ale přece jen branka padla. Nahození od Pšeničky se došouralo až před libereckou branku, kam si zpoza klece vyjel Tobiáš Tichý, jenž 14 sekund před koncem úvodní části otevřel skóre zápasu.

Ve 28. minutě pak přišlo vyrovnání. Jakub Seidl poslal parádní ránu mezi shluk těl před brankou soupeře, kotouč následně vyplaval za zády hostujícího brankáře a pomalým tempem dojel až do branky sešívaných.

Těsně po polovině hrací doby si však Slavia vzala vedení zpět. Liberecká defenzivní čtyřka parádně ubránila oslabení, ovšem pak při hře pět na pět přišla tvrdá rána. Pšeničkovo nahození prošlo za všechny bránící liberecké hráče až na hůl Matouše Jana Kucharčíka, který si šikovnou kličkou nejprve položil brankáře Charváta a následně poslal hrací předmět do odkryté klece domácích - 1:2.

Liberečtí dorostenci se celou třetí třetinu hnali za vyrovnávací brankou, ale ta tam nechtěla padnout. Necelé dvě minuty před koncem si pak tygří střídačka vyžádala oddechový čas, po kterém zůstal brankář Charvát sedět na střídačce a šelmy to zkusily v šesti. Vabank se jim nakonec nevyplatil, protože kotouče se hned vzápětí zmocnili hosté a Artur Matějovský pečetil výhru hostujícího celku.

„Je to v podstatě pořád dokola. I dneska jsme si dokázali vytvořit nějaké ty šance, ale stále se trápíme v koncovce. Snažíme se na tom pracovat snad na každém tréninku, ale zatím se nám nepodařilo prolomit střeleckou smůlu. Pevně věřím, že v některém z dalších zápasů nám to tam už napadá, a když se k nám ty puky odrazí, tak mi takovou šanci neodmítneme. Dneska se klukům nedá nic vytknout, ale bohužel odcházíme opět bez bodového zisku.“

Petr Macek
„Jsme moc rádi za plný počet bodů, protože to nebylo jednoduché utkání. Naše forma po reprezentační pauze není úplně ideální, před ní byla prostě lepší. Věřím, že nám tyhle body pomůžou a že se pomalu začneme vracet k naší hře, kterou se chceme prezentovat.“