Dorost loupil na Kladně! Hattrickem se blýskl Šťástka

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Kladno/Liberec – V rámci dvacátého kola Extraligy dorostu zamířila družina Milana Plodka do středních Čech, kde poměřila síly s místními Rytíři. Gólově nabité utkání nabídlo celkem sedm libereckých branek, tři z nich dokázal vsítit kapitán Marek Šťástka. Bílí Tygři si z kladenského ledu odváží výhru 7:3.

20. kolo, čtvrtek 23. listopadu 2023

Branky a nahrávky: 09:15 Pytlík (Valuš; 5/5), 24:41 Pytlík (Rambousek, Hausner; 5/5), 42:58 Rambousek (5/5) – 03:23 Bělohorský (Ehrenberger; 5/5), 14:57 Šťástka (Grebeníček, Vaněček; 5/5), 18:11 Rozsíval (Kachlíř, Krajdl; 5/5), 25:02 Šťástka (Grebeníček, Hrouda; 5/5), 26:33 Rozsíval (Kachlíř, Krajdl; 5/5), 56:45 Šejc (Stromský, Rozsíval; 5/5), 57:36 Šťástka (Seidl, Stromský; 5/5). Rozhodčí: Turhobr – Deja, Uhlík. Diváci: 75. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Střely na branku: 15:39. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5, 3:5, 3:7.

Rytíři Kladno

Šrámek – Borkovec, Müller, Hausner, Krása, Raulič, Háž – Valuš, Pěch, Kozák, Trojna, Burger, Pytlík, Polášek, Kulich, Rambousek, Novák, Beran.

Charvát – Stromský, Ehrenberger, Vaněček, Kachlíř, Seidl, Hrouda – Šťástka, Kratochvíl, Grebeníček, Bělohorský, Bajer, Šejc, Krajdl, Pekr, Rozsíval, Kinter.

Do utkání vlétli dorostenci jako uragán. Hned ve čtvrté minutě je totiž do vedení poslal Šimon Bělohorský, jenž nachytal kladenského maskovaného muže překvapivou střelou bekhendem. Rytíři odpověděli těsně před polovinou prvního dějství, když se prosadil Dominik Pytlík.

Liberečtí pak přidali do kroku a odměnou jim za to byla vedoucí branka, z mezikruží se krásně trefil kapitán Marek Šťástka. Bílí Tygři v samotném závěru první dvacetiminutovky přidali ještě třetí trefu. Rychlý přechod a následné přečíslení tři na dva proměnil David Rozsíval.

V úvodu druhé periody dokázali Kladenští snížit, a to druhou brankou Dominika Pytlíka. Hned vzápětí však šelmy zareagovaly a dvougólové vedení jim vrátil Marek Šťástka, který po krásné přihrávce zakončoval do prázdné kasy. Klid libereckým barvám následně dodal třetí dvougólový střelec zápasu David Rozsíval. Liberecký rychlík si lišácky vyjel zpoza branky a střelou nad levý beton překonal brankáře Šrámka.

Také závěrečnou třetinu načal snižující gól Kladna, chyby v liberecké rozehrávce využil Marek Rambousek. Necelé tři minuty před koncem vrátil Liberci třígólové vedení Šimon Šejc, jenž šikovně zužitkoval tygří přečíslení. Gólový účet tohoto duelu uzavřel Marek Šťástka. Liberecký kapitán svou nenápadnou tečí vsítil branku na 7:3, čímž dokonal svůj hattrick.

Milan Plodek
„Od samotného začátku jsme měli dobrý pohyb, z čehož jsme vytěžili spoustu šancí. Popadali nám tam hezké góly a zaslouženě vezeme domů tři body. Chtěl bych klukům poslat velké díky do kabiny.“

20. kolo, čtvrtek 23. listopadu 2023

Rytíři Kladno