Dorostenci skolili severočeského soka z Litvínova

Date of publication Author Jakub Špaček

Liberec - V rámci 21. kola dorostenecké extraligy se střetli dva severočeské celky. Rozhodlo posledních 40 minut gólového zápasu a svěřenci Milana Plodka uzmuli po výhře 6:4 tři body.

21. kolo, sobota 25. listopadu 2023
6:4
(1:0, 4:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 09:46 Šťástka (Hrouda, Bajer; 5/4), 26:01 Hrouda (Charvát; 5/4), 26:14 Rozsíval (Kratochvíl, Bělohorský; 5/5), 31:42 Vaněček (Rozsíval, Bělohorský; 5/5), 38:23 Kinter (Seidl, Hrouda; 5/5), 47:50 Rozsíval (Bělohorský, Seidl; 5/5) – 32:41 Raichl (Winkelhöfer, Koky; 5/5), 52:58 Vondráček (Kurnat; 5/5), 53:47 Peroutka (Vondráček, Postl; 5/4), 55:03 Raichl (Kurnat, Břenda; 5/5). Rozhodčí: Borecký – Toman, Serbus. Diváci: 76. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. Střely na branku: 33:24. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 6:1, 6:4.

Charvát – Stromský, Ehrenberger, Vaněček, Kachlíř, Seidl, Hrouda – Rozsíval, Kratochvíl, Choma, Grebeníček, Bělohorský, Bajer, Pekr, Šťástka, Kinter.

HC VERVA Litvínov

Trejbal (27. Udržal) – Břenda, Žák, Uhlík, Winkelhöfer, Postl, Babka – Kurnat, Petružálek, Vondráček, Dostál, Peroutka, Raichl, Koky, Trefný, Bednařík.

Úvodní dějství si podmanili domácí hokejisté, kteří svou dominanci potvrdili v polovině třetiny. Prosadil se Marek Šťástka, jenž využil přesilovou hru prudkou střelou z pravého kruhu pro vhazování. V závěru první dvacetiminutovky měli Liberečtí příležitost ze samostatného úniku, ale na Trejbala nevyzráli.

V prostřední dvacetiminutovce přišla pětiminutovka hrůzy na straně Litvínova. Mezi 25. a 31. minutou hosté inkasovali hned tři branky a přišla také změna mezi třemi tyčemi. Nejdříve se o slovo přihlásil David Hrouda, který prokličkoval v přesilovce celou hrací plochu a zamířil přesně pod lapačku. Další branku vsítil David Rozsíval, jenž obelstil litvínovského gólmana kličkou do protipohybu. O poslední branku v této sekvenci pěti minut se postaral Lukáš Kachlíř, jehož dorážka znamenala čtyřgólový trhák pro naše barvy. Do závěru druhého dějství padly ještě další dvě branky. Tu první vstřelil litvínovský Jakub Winkelhöfer, který nahozením od modré čáry snížil na 1:4. Výběr Milana Plodka si však ještě před sirénou uzmul čtyřgólový náskok zpět. Jakub Seidl přesnou střelou k tyči uzavřel gólovou listinu prostřední třetiny.

Závěrečnou periodu začali opět lépe domácí hráči, kteří po spolupráci Bělohorského s Davidem Rozsívalem, jenž zamířil přesně za záda litvínovského gólmana. Poté se Litvínov postaral o drama, když během tří minut vsítil tři branky a snížil na 4:6. Druhý gól chemiků vstřelil Antonín Vondráček z ostrého úhlu. Marek Peroutka poté rozvlnil síť z pravého kruhu pro vhazování a na konečných 4:6 snížil Václav Raichl, který osamoceně zakončoval za Charváta - 6:4.