Dorostencům vítězství zajistila skvělá první třetina

Date of publication Author Jakub Špaček

Liberec - Svěřenci Milana Plodka navázali na povedené duely před střetnutím s Plzní. Úvodní dějství zápasu se našim dorostencům povedlo skvěle. Vytvořili si v něm čtyřgólový náskok, s nímž naložili tak, že zápas ovládli v poměru 5:1.

23. kolo, sobota 02. prosince 2023
5:1
(4:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 05:49 Šťástka (Rozsíval, Bajer; 5/5), 06:18 Pekr (Kachlíř; 5/5), 08:19 Seidl (Kinter, Pekr; 5/5), 10:31 Kachlíř (Vaněček, Šťástka; 5/5), 37:41 Šejc (Bělohorský, Krajdl; 5/5) – 27:04 Nestrašil (Malínek, Prichodko; 5/5). Rozhodčí: Folk – Serbus, Brož. Diváci: 47. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Střely na branku: 35:20. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.

Charvát – Ehrenberger, Vaněček, Kachlíř, Seidl, Hrouda – Kučera, Kinter, Bělohorský, Bajer, Šejc, Krajdl, Pekr, Choma, Šťástka, Rozsíval.

Tvrzník – Barták, J. Novák, Bolocan, Nedvěd, Cichoň, Malínek, Burda – Nestrašil, Adamec, Popovych, Hrubý, F. Novák, Hlinka, Volodin, Prichodko, Novotný, Trachta.

Úvodní dějství našim dorostencům vyšlo skvěle. Mezi šestou a jedenáctou minutou se Severočeši dostali do čtyřgólového vedení. O první branku se zasloužil kapitán Marek Šťástka, jenž se objevil zcela osamocen před sparťanskou brankou a zamířil přesně do horní části klece. Další gól přidal Tomáš Pekr, který se prosadil z dorážky. Třetí branku přidal Jakub Seidl, který se prosadil po pokusu od modré čáry. Povedenou pětiminutovku pro naše barvy uzavřel po pěkné kombinaci Lukáš Kachlíř.

Průběh prostředního dějství byl poklidný až do sedmé minuty, kdy se Pražanům povedlo snížit skóre. Václav Nestrašil vložil do nahození od modré čáry svou hůl a ztečoval puk za Charvátova záda. O necelých deset minut později se svěřenci Milana Plodka dostali opět do čtyřgólového vedení, jenže radost byla předčasná, protože gólu bylo dosaženo vysokou holí. Necelé tři minuty před druhou sirénou však padl již regulérní gól, o nějž se postaral Šimon Šejc při rychle sehrané akci 3 na 3.

V závěrečné dvacetiminutovce měly oba celky po jedné vážnější akci. Nejprve se dostal ke střele Šťástka, jenž však orazítkoval pouze tyč. Na konci posledního dějství se také do zajímavé příležitosti dostal Popovych, kterému se ale nepodařilo přehodit Charvátův beton. Skóre proto zůstalo nezměněno a naši dorostenci tak navázali na povedené zápasy před duelem s Plzní.

„Dnes nám to sedlo, začátek vyšel skvěle a 4:0 po první třetině byl základ k dnešnímu vítězství. Kluci hráli skvěle, byla radost se na ně koukat.“