Dorostenci v derby přetlačili Boleslav! V nájezdech rozhodl Krajdl

Date of publication Author Kryštof Havíř

Liberec — Velmi vyrovnané utkání, ve kterém oba týmy vstřelily po třech brankách, dospělo až do samostatných nájezdů. V nich byli úspěšnější liberečtí exekutoři, když se prosadili Lukáš Kachlíř a Dominik Krajdl.

24. kolo, čtvrtek 07. prosince 2023
3:4sn
(2:1, 1:1, 0:1 – 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 8. F. Matějka (Kurka), 12. Kristek (Vasiak), 30. Kristek (I. Maxin) – 2. D. Hrouda (Kachlíř), 28. Seidl (Krajdl), 52. Šťástka (Kinter), rozh. náj. Krajdl. Rozhodčí: Raška – Maštalíř, Kettner. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 87. Střely na branku: 25:21. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3.

BK Mladá Boleslav

F. Kovář (Sklenička) – D. Kovář, Doležel, T. Čermák, K. Hájek, K. Macháček, R. Šilhavý – Kurka, V. Beran (A), Kristek (C) – O. Hrouda, Fink, I. Maxin – Vasiak, F. Matějka, Hanyš (A) – Václavík, Ždanov

Charvát (O. Maxin) – Ehrenberger (A), D. Hrouda, Vaněček, Kachlíř, Seidl – Rozsíval, Šťástka (C), Bajer – M. Kučera, Krajdl, Šejc – Pekr, M. Kratochvíl, Kinter

Začátek utkání se Tygrům povedl na jedničku. Už po bezmála dvou minutách otevřel skóre univerzál David Hrouda, jenž se improvizovaně ujal kotouče na vrcholku kruhu, odkud vyslal nechytatelnou dělovku na Kovářovu klec. Hokejisté z města automobilů ale byli s to po pěti minutách na vývoj duelu reagovat. Pomohla jim k tomu první přesilovka zápasu, kterou bleskově využil Filip Matějka dělovkou o tyč od modré. Skóre se navíc po dalších čtyřech minutách překlopilo ve prospěch Boleslavských. Jakub Kristek ve vlastním oslabení využil nedůrazu šelem před brankou a po odebrání kotouče zaskočil brankáře Charváta.

V polovině zápasu ale bylo opět vyrovnáno. Jakub Seidl i navzdory snahám bránícího protihráče vypálil projektil z levé strany a překonal domácího Kováře. To si ale Středočeši nenechali líbit a dvě minuty na to v početní výhodě přispěchal s odpovědí Jakub Kristek. Ten obdržel kotouč od exlibereckého Maxina na modré, odkud se mu podařilo vstřelit svou druhou branku v utkání.

Mladá Boleslav poté přes dvacet minut bránila hubený náskok, jejich snahy ale nakonec přišly vniveč. Kinter vyzval přesnou nahrávkou ke skórování Marka Šťástku a liberecký kapitán po pohledné forhendové kličce doručil. Stav 3:3 následně vydržel až do sirény ohlašující konec základní hrací doby a na řadu tak muselo přijít prodloužení.

V tomto pětiminutovém herním úseku se ale žádné z mužstev neprosadilo. Nakonec tedy o vítězi musely rozhodnout nájezdy, v nichž se jako rozdílový ukázal kousek Dominika Krajdla.

Richard Lobo
„Z naší strany se jednalo o povedené utkání. Podařilo se nám navázat na poslední zápasy, ve kterých jsme hráli dobrý hokej dopředu i dozadu. Jsme rádi, že se nám podařilo v závěru srovnat a nakonec vyhrát nájezdy. Klukům dneska patří pochvala a je potřeba takovým stylem pokračovat dál.“