Dorostenci v domácím prostředí nestačili na Tábor, kterému podlehli 2:4

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Liberec – V dvacátém pátém kole se liberečtí dorostenci utkali s Táborem. Duel byl od prvotních minut hodně vyrovnaný, čemuž nasvědčoval také stav, který byl po 40 minutách hry 2:2. V úvodu třetí části se po rychlém úniku dostali hosté do vedení, na což Bílí Tygři nedokázali zareagovat. Svěřenci Milana Plodka padli 2:4.

25. kolo, sobota 09. prosince 2023
2:4
(1:1, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 19. Šejc (Krajdl, Kachlíř), 38. Seidl – 4. S. Pánek (V. Svoboda, Slabý), 38. Slabý (S. Pánek, V. Svoboda), 44. Hlavín (S. Pánek, Pufr), 60. Suchan (Bačo, Hlavín). Rozhodčí: Borecký – Serbus, Boček. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 34:25. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4.

Charvát – Seidl (C), D. Hrouda, Kachlíř, Vaněček (A), S. Zeman – Pekr, M. Kratochvíl I, Bajer – M. Kučera, Krajdl, Šejc – Stromský, Kinter, Choma.

Hockey Club Tábor

Moustafa – Lomoz, V. Mašek, Rob. Mohyla, Pufr (A), Bačo, Špaček, Kostka – Suchan, Slívko, Strachota – Slabý, S. Pánek (A), V. Svoboda – Pícha, Podzimek, Šustík – Hlavín (A).

Začátek zápasu podchytili lépe hosté z jihu Čech, kteří se také mohli radovat z vedení. Ve 4. minutě se totiž z předbrankového prostoru prosadil Sebastián Pánek. Liberečtí dorostenci po inkasované brance zvýšili pohyb a důraz. Odměnou jim za to bylo vyrovnání, které padlo minutu a půl před koncem prvního dějství. Dominik Krajdl dostal parádně nabito na střelu z první, tu si nakonec rozmyslel a nechal táborského gólmana vyklouzat z branky. Následně adresoval pas na Šimona Šejce, jenž střelou z mezikruží dostal puk do odkryté branky hostů.

Ve druhé periodě se gólové trefy rodily až na jejím samotném konci. V čase 37:19 posílal Liberec do vedení Jakub Seidl, který předvedl nádherné sólo až k brance hostů, kde se střelou nad lapačku nemýlil. Hned o čtyřicet sekund později však bylo opět vyrovnáno. Střelec prvního táborského gólu se tentokrát prezentoval jako nahrávač a přenesl hru přes osu hřiště na Matěje Slabého, jenž překonal bezmocného Sebastiana Charváta.

Na startu 44. minuty si Bílí Tygři nepohlídali střelu Jana Hlavína, která zapadla pod vyrážečku libereckého maskovaného muže. Šelmy se však ani nadále nevzdávaly a hnaly se za vyrovnáním. Střídačka Milana Plodka si minutu a půl před koncem vzala oddechový čas a následně to jeho svěřenci zkusili v šesti. Ani při tomto stavu hráčů na ledě se Liberečtí neprosadili, naopak na konečných 2:4 pečetil do odkryté klece Adam Suchan.

„Zápas byl velmi podobný tomu, který jsme tu s Táborem odehráli na začátku sezóny. V první třetině jsme měli jednoznačně dát víc gólů, bohužel jsme je nedali. Ve druhé dvacetiminutovce jsme ještě víc zvolnili a v té třetí už jsme si utkání vlastní vinnou prohráli. Dnes dostali šanci hráči, kteří běžně nenastupují. Ukázalo nám to, že nehrají oprávněně.“

Milan Dančišin
„My jsme po dlouhé době hráli v plné sestavě. Kluci to utkání opravdu odmakali. Po předchozích výsledcích jsme dnes potřebovali minimálně bodovat, abychom se trochu lépe naladili na další průběh sezóny. V první třetině jsme teda měli trošku štěstí, hodně nás tam podržel brankář, ale jinak jsem s dnešním výkonem spokojený.“