Dorost doma porazil Karlovy Vary 3:2, rozhodl Šimon Bělohorský

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec - Předposlední představení libereckého dorostu v rámci základní části znamenalo utkání s vedoucím týmem tabulky z Karlových Varů. Západočeši se sice radovali z branky jako první, nicméně ještě v první části dokázali Tygři překlopit vývoj na svou stranu. Bezmála 40 minut se poté hrálo za stavu 2:1 pro naše barvy, v 54. minutě však dokázala Energie vyrovnat. S bleskovou odpovědí ale přišel Šimon Bělohorský, který přisoudil Liberci všechny tři body.

26. kolo, čtvrtek 14. prosince 2023
3:2
(2:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. M. Kučera (Stromský), 14. Šejc (Bělohorský), 54. Bělohorský (Krajdl) – 4. Michalov (V. Blažek), 54. Vaníček (Horáček, Kůrka). Rozhodčí: Jechoutek – Juránek, Štěpánek. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 32:24. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Charvát (Hrášek) – Novák, D. Hrouda, Kachlíř, Vaněček (C), Stromský, D. Fiala – Pekr, M. Kratochvíl I, Bajer – Bělohorský, Krajdl, Šejc – Beneš, Kinter, M. Kučera.

HC Energie Karlovy Vary

Kašpar (Psohlavec) – Kubík, F. Čermák, Kůrka (A), Horáček, Magner, Jílek – Wardas (A), Habla, L. Slavík – Michalov, Tomek (C), V. Blažek – Kyncl, Vaníček, Kváš.

Jako první šli do vedení hosté, kdy se prosadil po pasu od Vlastimila Blažka na brankovišti nedostatečně pokrytý Marko Michalov - 0:1. Tygrům se ale podařilo zhruba o čtyři minuty poté skóre srovnat. Matěj Kučera dobře odhadl nahození Víta Stromského od modré čáry, vložil do něj svou hůl a nasměroval puk přesně za záda karlovarského brankáře - 1:1. Ještě do konce první části navíc domácí otočili vývoj duelu. V přesilové hře si vypracoval dobrou šanci Šimon Bělohorský, proti kterému ještě dokázal hostující gólman zasáhnout, na následnou dorážku Šimona Šejce už ale byl krátký - 2:1.

V prostřední periodě měli Liberečtí hned několik šancí na získání dvoubrankového náskoku. V samotném závěru druhé třetiny měl na holi svou druhou branku v utkání Matěj Kučera. Ze souboje jeden na jednoho se západočeským maskovaným mužem ale vyšel jako vítěz právě brankář Energie Petr Kašpar.

Karlovarští se tlačili do zakončení s vidinou rozdílu pouze jednoho gólu, avšak ve svém působišti byl liberecký Sebastian Charvát velmi jistý. I on ale nakonec kapituloval, to když jej v 54. minutě prostřelil mezi betony Jonáš Vaníček - 2:2. Tygři se ale vyrovnávací trefou nenechali rozhodit a naopak přispěchali ani ne za 30 sekund s další vedoucí brankou! Dominik Krajdl vybídl zpoza karlovarské klece Šimona Bělohorského a ten přisoudil Liberci plný tříbodový zisk za výsledek 3:2.

Richard Lobo
„Myslím si, že jsme viděli krásný mládežnický hokej. Byl živelný, na obou stranách byli velice šikovní hráči. Byla tu spousta šancí, což muselo diváky bavit. Rozhodlo podle mě to, že jsme odpověděli velice rychle na branku na 2:2, a to vlastně hned v dalším střídání. Tím jsme soupeře ke konci malinko zlomili a pak už si to nějak pohlídali. Musím kluky pochválit a my musíme pokračovat dál a dobře se naladit na to, co nás čeká příští týden.“

Martin Gombár
„Úplně se nám nepovedl vstup do zápasu. Pak jsme museli udělat nějaké drobné změny v sestavě a myslím si, že od druhé třetiny se náš výkon zlepšil. Bohužel se nám to v závěru nepovedlo otočit, inkasovali jsme a vyrovnat podruhé už se nám nepodařilo.“