U17 uzavřela základní část výhrou na Slavii po nájezdech

Date of publication Author Jan Kordík

Praha/Liberec - Svěřenci Milana Plodka vyjeli ke svému poslednímu představení v rámci základní části na led Slavie. Do vedení šli hned v úvodu první části, hosté ale srovnali na začátku prostřední. Po polovině duelu uzmuli Tygři náskok znovu pro sebe a vypadalo to, že o vítězi bude rozhodnuto. V poslední minutě ale sešívaní srovnali na 2:2 a po bezbrankovém prodloužení přišly nájezdy. V něm rozhodl o triumfu Tygrů Tomáš Pekr.

27. kolo, sobota 16. prosince 2023
2:3sn
(0:1, 1:1, 1:0 – 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 24:55 Kucharčík (Švancar; 5/5), 59:22 Matějovský (Huk, Tittl; 5/5) – 01:22 Bělohorský (5/5), 30:30 Kratochvíl (5/4), rozh. náj. Pekr. Rozhodčí: Bejček – Beneš, Kotlík. Diváci: 60. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Střely na branku: 42:21. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2.

HC Slavia Praha

Höhlig – Lorenz, Skyba, Labuzík, Vrzal, Marek, Pšenička – Egart, Šámal, Huk, Švancar, Kucharčík, Holejšovský, Tittl, Matějovský, Tichý.

Charvát – Zeman, Stromský, Tureček, Vaněček, Kachlíř, Hrouda, Fiala – Bělohorský, Bajer, Krajdl, Pekr, Kinter, Kratochvíl, Šmucr.

Liberečtí dorostenci zaznamenali povedený vstup, jelikož šli do vedení již ve druhé minutě po zužitkování chyby v rozehrávce Slavie. Šimon Bělohorský zachytil puk ve středu hřiště a následně vypálil přesně za záda domácího brankáře - 0:1. Ve zbytku úvodní části byli sešívaní o něco aktivnější, brankový účet utkání ale nikterak nerozšířili.

V prostřední třetině se zase vydařil start Pražanům. Ti dokázali posunout skóre znovu na nulu zásluhou Matouše Jana Kucharčíka po souvislém tlaku - 1:1. Krátce po polovině duelu si ale zahráli Tygři přesilovku a díky trefě Matyáše Kratochvíla od pravých prken putovalo vedení znovu na naši stranu - 1:2.

Slávisté tak museli po zbytek duelu dotahovat a nakonec se jim to povedlo. V poslední minutě a s odvolaným brankářem poslal utkání do prodloužení Artur Matějovský, který byl na hranici brankoviště nechráněný a oblafnul libereckého gólmana - 2:2.

Následné prodloužení nicméně rozhodující trefu nepřineslo, tudíž přišly na řadu nájezdy. V nich trvalo zjišťování majitele bonusového bodu čtyři série a o vítězi rozhodl tygří forvard Tomáš Pekr - 2:3 po samostatných nájezdech.

Milan Plodek
„Utkání se Slavií jsme odehráli velmi dobře, škoda té vyrovnávací branky těsně před koncem. Kluci odvedli dobrou práci.“

Tomáš Kucharčík
„Byl to poslední zápas ve skupině, teď nás čeká nadstavba, takže nejsme rádi, že jsme prohráli. Zápas byl slušný a měl tempo. Škoda našich šancí, kdy jsme nedávali góly. Pak ty nájezdy už jsou loterie a nepovedlo se nám to. Do nadstavbové skupiny jsme se dostali docela brzo, šest zápasů před koncem, což nás překvapilo. Samozřejmě jsme rádi a skupinu, kterou jsme hráli, tak jsme výsledkově i herně odehráli slušně.“