Liberečanky doma nestačily na rozjeté Pardubice

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Liberec - Svěřenkyně Jiřího Vozáka se v rámci šestého kola 1. ligy žen představily opět na domácí půdě, kde vyzvaly silnou Teslu Pardubice. Pardubičanky vlétly do utkání velmi aktivně a odměnou jim za to byla třígólová první třetina. Hned v úvodních minutách se totiž prosadila Denisa Macková, na kterou o pár minut později navázala také Petra Holoubková. Periodu pak uzavřel gól Terezy Karlecové. Do druhého dějství vstoupily liberecké ženy s odhodláním jej zlomit na svoji stranu. Tento plán se však hned ve 24. minutě rozplynul, protože vedení Tesly navyšovala Lucie Hlavatá - 0:4. Liberečanky se přece jen nevzdaly a odměnou jim za to byla první branka, početní výhodu totiž využila Natálie Žáková. Závěr druhé dvaceminutovky pak patřil opět Pardubicím, když pátou trefu do liberecké klece poslala Nela Sáblíková. Ani závěrečná třetina na průběhu utkání nic nezměnila, naopak Tesla přidala šestou branku. V čase 43:30 využila přesilovou hru Tereza Karlecová, která vstřelila svůj druhý gól v zápase. Tygřice tak na domácím ledě padly s pardubickou Teslou 1:6.

6. kolo, neděle 08. října 2023
1:6
(0:3, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 26. Žáková – 3. Macková (Škultétyová), 9. Holoubková (Chrastinová), 20. Karlecová, 24. Hlavatá (Karlecová), 34. Sáblíková (Karlecová, Hlavatá), 44. Karlecová (Hlavatá). Rozhodčí: Dalibor Janda — Petr Krejbich, Matěj Bernat.. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6.

A. Urbanová (41. E. Sisrová ) — V. Horáková, A. Štěrbová, B. Vimmerová — K. Adamcová, M. Ježková, N. Žáková, A. Skalská, E. Rocheltová, K. Raselová, K. Stárková, V. Šťástková, N. Stejskalová, T. Blahoutová