Tygřice vysoko prohrály na ledě Roudnice a domů se tak vrací s prázdnou

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Roudnice nad Labem/Liberec - Liberečanky v 7. kole narazily na vedoucí Roudnici, které chtěly oplatit porážku z domácího ledu. Zápas se však od samotného začátku vůbec nevyvíjel podle jejich představ. Skóre otevřela roudnická Barbora Vaňková, kterou následně doplnila Eliška Malá s Veronikou Hujovou, a tak se do kabin šlo za stavu 3:0 pro domácí celek. Jiskru naděje vykřesala pro Tygřice Tereza Mazancová, jež hned 20 sekund po úvodním buly druhého dějství překonala Dudkovou. Zbytek třetiny však opět dirigovaly roudnické ženy, které obdobně jako v první periodě nasázely libereckému celku tři branky. Nejprve se dvěma slepenými góly prezentovala Adéle Mynaříková, brankový účet druhého dějství pak uzavřela Adéla Voldřichová. Ani závěrečná třetina zvrat nepřinesla, naopak, Roudnice si dalšími dvěma trefami pojistila vítězství. V 48. minutě na sebe upozornila Kamila Richtrová a následně musela brankářka Urbanová lovit také osmou brankou ze svítě, když se prosadila Veronika Hujová. Tygřice tak porážku z domácího ledu odčinit nedokázaly a z Roudnice nad Labem si vezou porážku 1:8.

7. kolo, sobota 14. října 2023
8:1
(3:0, 3:1, 2:0)

Branky a nahrávky: Vaňková (Čížková), 14. Malá (Voldřichová), 19. Hujová, 23. Mynaříková (Malá), 24. Mynaříková (Voldřichová), 28. Voldřichová (Malá), 48. Richtrová, 56. Hujová (TS) – 21. Mazancová. Rozhodčí: Tomáš Kouřil — Bohuslav Tenkrát, Matyáš Vlk. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 8:1.