Vyrovnaný zápas s Karlovými Vary rozhodlo až prodloužení, Tygřice berou bod

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Karlovy Vary/Liberec - Deváté kolo 1. ligy žen vyslalo Tygřice na západ Čech, kde se utkaly s Dračicemi z Karlových Varů. Svěřenkyně Jiřího Vozáka vlétly do zápasu s chutí, za což byly odměněny hned v úvodních minutách, kdy se prosadila Natálie Žáková. Také druhá dvacetiminutovka nabídla pouze jednu branku, tu však vstřelil domácí tým. V čase 34:11 vyrovnávala stav skóre karlovarská Tereza Pavelková. Třetí dvaceminutovka už byla na góly plodnější. Nejprve se ve 43. minutě trefila Eliška Fričová, jež strhla vedení na stranu Karlových Varů. Tygřice se urputně rvaly a po necelé minutě se jim povedlo vyrovnat, a to po zásluze Aleny Luxemburkové. Karlovarské ženy pak stihly přidat ještě jeden gól, když pohlednou akci zakončila přesně Petra Rohanová. Liberečanky se ani nadále nevzdávaly a po faulu na pronikající hráčku libereckého celku bylo nařízeno trestné střílení. To krásným blafákem proměnila Lucie Šindelářová, čímž poslala duel do prodloužení. V něm bod navíc domácímu celku vystřelila čtyři sekundy před koncem Petra Rohanová.

9. kolo, neděle 29. října 2023
4:3p
(0:1, 1:1, 2:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 35. Pavelková (Fričová), 43. Fričová (Fričová, Rohanová), 54. Rohanová (Ledvinková, Zavřelová), 65. Rohanová (Zavřelová) – 2. Žáková, 44. Luxemburková (Šťástková), 55. Šindelářová (TS). Rozhodčí: David Cankov — Roman Špaček, Matěj Kříž. Vyloučení: 0:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.