Tygřice se po nepovedené první třetině nedokázaly vrátit do zápasu

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Liberec – První liga žen se vrací do svého obvyklého tempa a 14. kolo s sebou přineslo výzvu v podobě Dračic z Karlových Varů. Ty se dokázaly prosadit hned po 24 sekundách utkání, kdy Urbanová poprvé kapitulovala. Hráčky ze západu Čech dokázaly své vedení v prvních 20 minutách ještě více umocnit a nakonec se do kabin odcházelo za stavu 0:4 z pohledu domácích hráček. Tygřice si pak nepohlídaly pasáž kolem 30. minuty, ve které soupeřky odskočily už do šestigólového vedení. Malinkou naději vykřesala ještě v rámci druhého dějství Tereza Blahoutová, která otevřela střeleckou listinu libereckých hráček v novém kalendářním roce. Závěrečná část už ale pouze přinesla úpravu skóre, o kterou se postarala hostující Zavřelová. Karlovarské ženy tak odjíždí z Liberce s plným bodovým ziskem za výhru 7:1.

14. kolo, neděle 21. ledna 2024

Branky a nahrávky: 37. Blahoutová (Šťástková) – 1. Pátková (Fričová, Kostrounová), 4. Fričová (Kostrounová, Pátková), 15. Prágrová (Ledvinková, Pátková), 16. Prágrová (Hogerová), 27. Ledvinková, 29. Prágrová (Hogerová), 45. Zavřelová. Rozhodčí: Johan – Grundler, Touš. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:6, 1:6, 0:7.

A. Urbanová – V. Horáková, A. Štěrbová – K. Adamcová, N. Žáková, L. Datlová, K. Raselová, V. Šťástková, M. Zárybnická, N. Bartošová, L. Hubáčková, K. Stárková, A. Kubová, T. Blahoutová, N. Hrdá

Dračice Karlovy Vary

K. Fialová – M. Klímová, M. Zavřelová, J. Králová, E. Fričová, A. Ledvinková, N. Hogerová, K. Pátková – B. Prágrová, K. Velinská, T. Kostrounová, T. Třešňáková, K. Hasalová, B. Škardová, J. Baloušová Fričová, T. Pavelková

14. kolo, neděle 21. ledna 2024