Osmá třída se na Spartě prosadila jako první, zápas ale ztratila

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Osmá třída zahájila pražský dvojboj zápasem proti Spartě. Liberečtí se zásluhou gólu Dominika Křečka ujali ve 21. minutě vedení, jenže pak už se radovala pouze Sparta. Pražský celek využil libereckých chyb v předbrankovém prostoru a otočil na konečných 3:1.

5. kolo, sobota 14. října 2023

Branky a nahrávky: 28:36 Bažev (5/5), 36:37 Hliněný (Janáč; 4/5), 42:41 Tábor (Kubík; 4/4) – 20:48 Křeček (Rozsíval; 5/4).

HC Sparta Praha

Binko – Adam, Kubík, Kornilov, Tábor – Horáček, Bažev, Nábělek, Janáč, Kolář, Nejčev, Rous, Hliněný, Kubáni, Zenkl, Kužma.

Eder – Švajda, Vasilyeu, Rozsíval, Blahout, Javůrek, Němec, Strnádek – Křeček, Matějček, Táborský, Bartovič, Kocourek, Podhorský, Lochman, Čakajík, Šmucr, Hladík.

Ctibor Jech ml.
„V první třetině to bylo vyrovnané, měli jsme dobrý vstup. Nakonec se ale znovu ukázala naše slabina v podobě bránění předbrankového prostoru. První gól jsme si dali prakticky vlastní odrazem o obránce, druhé jsme inkasovali při vlastní přesilovce, kdy jsme hráče z brejku nechali ještě dorážet. Pořád to ale bylo vyrovnané a tlačili jsme, hráli jsme dobře. Sparta nicméně odskočila na 3:1 po akci, kterou jsme defenzivně znovu nezvládli. Soupeř byl mnohem obětavější a důslednější, takže jsme srovnat už nedokázali.“

5. kolo, sobota 14. října 2023

HC Sparta Praha