Osmáci sahali po vítězství, nakonec proti Boleslavi berou cenný bod

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Tygří osmá třída rozehrála sezónu pikantním domácím derby s Mladou Boleslaví. Náš tým se už v první třetině dostal do vedení, náskok posléze navyšoval až do podoby 3:0. Ve třetí dvacetiminutovce ale naši hráči čelili velkému boleslavskému tlaku. Soupeř vyrovnal, a nebýt fantastického výkonu brankáře Dominika Edera, mohl skóre i otočit. Nakonec se ale rivalové rozešli smírně.

2. kolo, sobota 30. září 2023

1. Bartovič (Lochman, Šmucr), 30. Šmucr (Strnádek, Švajda), 35. Bartovič (Lochman, Šmucr) – 41. Ladra (Hložek), 43. Ladra (Šindelářová), 44. Štros (Hybner).

Eder – Strnádek, Blahout, Švajda, Javůrek – Hladík, Šmucr, Křeček, Čakajík, Lochman, Vasilyeu, Podhorský, Bartovič, Táborský.

BK Mladá Boleslav

Kobrle – Laskavyj, Kulhavy, Vogl, Meňhart, Kriško, Hložek – Krupka, Šindelářová, Mendlík, Hybner, Slavata, Štros, Šimek, Skořepa, Ladra.

Ctibor Jech ml.
„Po celkovém průběhu to pro nás nakonec je zlatý bod. Boleslav byla hodně silný soupeř, všechny tři lajny měla hodně kvalitní a fyzicky silnější. Hodně nás podržel gólman Dominik Eder, získaný bod jde z velké části za ním. Ačkoliv to z naší strany herně nebylo ideální, vedli jsme 3:0. Bohužel jsme ve třetí části polevili v obraně a dovolili soupeři po velkých a naprosto nezodpovědných chybách srovnat. V závěru jsme hlavně díky brankáři remízu uhájili.“

2. kolo, sobota 30. září 2023

BK Mladá Boleslav