Střelecky nevydařené utkání proti Rideře skončilo pro juniory prohrou

Date of publication Author Natálie Kopecká

Liberec - Poslední kolo nadstavbové části skončilo pro Tygry prohrou. Domácí dvouzápasová série tak pro liberecké juniory nebyla úspěšná. Po páteční prohře 0:3 s Třincem skončilo stejným výsledkem také sobotní utkání proti hokejistům z Vítkovic.

28. kolo, sobota 02. března 2024

Branky a nahrávky: 20:44 Milata (Puchala, Štiak; 5/5), 37:55 Slusarczyk (Fojtík; 5/5), 47:59 Fasner (Žídek, Čuba; 4/5). Rozhodčí: Zavřel, Hacaperka – Hradil, Figer. Diváci: 56. Vyloučení: 6:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 34:34. Průběh utkání: 0:3.

Hambálek (40. Macourek) – Král, Jarabko, Pilíšek, Macháček, Průšek, Ehrenberger – Křížek, Pekař, Liška, Jenčovský, Prokůpek, Jansa, Janata, Handl, Kofroň, Vološín, Pérez Lisa, Hois.

HC Vítkovice Ridera

Smolka – Čuba, Bialy, Glos, Man, Puchala – Fojtík, Slusarczyk, Muroň, Žídek, Štiak, Fasner, Kovalčík, Tobola, Milata, Zapletal, Vehovský, Chlán, Saxa.

Ubráněná oslabení a nevyužité přesilovky. Těmito slovy by se dala popsat úvodní dvacetiminutovka zápasu mezi Bílými Tygry a vítkovickou Riderou. V první části duelu se vylučovalo hned pětkrát, z toho třikrát se provinili právě Tygři. Pečlivá práce liberecké obrany a přesné zákroky Vojtěcha Hambálka však zajistily, že hosté početní výhody nevyužili. Do kabin se tak odcházelo za vyrovnaného stavu 0:0.

Ve druhé třetině se hosté ujali dvoubrankového vedení. Nejprve překonal v čase 20:44 střelou zprava libereckého gólmana Martin Milata. Dvě minuty před zazněním sirény ohlašují konec prostřední části upravil skóre na 2:0 pro Rideru Jakub Slusarczyk, jenž předvedl přesnou ránu ihned po vyhraném buly.

Do závěrečné pasáže vlétly oba týmy velmi dravě, což se projevilo také bitkou se shozenými rukavicemi a udělením osobních trestů pro Pavla Průška a Tomáše Tobolu. I přes mnohé šance neměli Tygři štěstí v zakončení a gólově se neprosadili. Naopak Vítkovice ještě zvýšily zásluhou Šimona Fasnera. Pro liberecké juniory tak utkání skončilo prohrou 0:3.

Liberec v tabulce končí po nevydařeném víkendu na sedmém místě, přičemž sdílí shodný bodový součet se šestou Jihlavou.

Foto: Jan Běhounek

Valdemar Jiruš
„Máme za sebou dvě utkání bez vstřeleného gólu a to není nic pozitivního. Hráči si musí urovnat myšlenky a srovnat hlavu na utkání, kde půjde o všechno. Teď se ukáže charakter každého jedince a projeví se, co je kdo ochoten udělat pro týmový úspěch. Čeká nás série s Plzní a těšíme se na ni.“

28. kolo, sobota 02. března 2024

HC Vítkovice Ridera