Juniorka ovládla desetigólovou přetahovanou na ledě Sparty

Date of publication Author Jan Kordík

Praha/Liberec - Divoké utkání hrané na ledě pražské Sportovní haly Fortuna přineslo přelévání vedení ze strany na stranu. Na konci desetibrankové přestřelky ale mohli být značně šťastnější Tygři, kterým se vyvedla koncovka druhé a začátek třetí části. Díky této pasáži i čtyřbodovému kapitánovi Mikuláši Jenčovského odjíždí z Prahy s výsledkem 6:4 a třemi body!

25. kolo, sobota 24. února 2024
4:6
(2:2, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 3. Daníček (J. Červenka, Hauser), 20. Odehnal (Hauser, J. Červenka), 22. Senčák (Krupička, Fábry), 55. Daníček (Hauser) – 5. Janata (Jenčovský, Handl), 19. Handl (Janata, Jenčovský), 40. Janata (Jenčovský, Handl), 40. Galvas (Pekař, Gajda), 50. J. Pérez (Hois, Pilíšek), 51. Jenčovský (Gajda). Rozhodčí: Micka, Valda – Hájková, Landsmann. Diváci: 68. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. Střely na branku: 44:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:6, 4:6.

HC Sparta Praha

Vedral (Kalista) – David (A), Culek, Janský, J. Červenka, Samson, D. Pavlák – Krupička, Fábry (C), Senčák – Odehnal, Daníček, Stěpančuk – Holeček, Novák, S. Pavlák – Bareš, Hamršmíd (A), Poláček – Hauser.

Hambálek (Macourek) – P. Průšek, A. Král, Pilíšek, Galvas, Meisel, Jarabko, Macháček – Jenčovský (C), Janata (A), Handl – Pekař, Pérez, Hois (A) – Gajda, S. Jansa, Liška – Křížek, Kofroň, Vološín.

Z první trefy se radovali ve 3. minutě Pražané v přesilovce po dorážce Marka Daníčka z hranice brankové čáry - 1:0. Krátce nato ale srovnal Radek Janata těžící z chyby Sparty za vlastní klecí - 1:1. Závěr úvodní části přinesl gól Radima Handla, jenž vložil hůl do již tečovaného nahození od modré čáry - 2:1. Ještě před prvním hvizdem ale vyrovnal Mikuláš Odehnal do horní části liberecké branky - 2:2.

Vedení vrátil sparťanům ve 22. minutě David Senčák pálící bez přípravy z prostoru levého kruhu - 3:2. Tygrům se následně náramně vyvedly poslední sekundy prostředního dějství! Nejprve smazal náskok Sparty ranou pod horní tyčku Mikuláš Jenčovský a v čase 39:59 překlopil vedení na stranu Liberce Tomáš Galvas - 3:4.

V nastaveném trendu Liberečtí pokračovali i ve třetí třetině a signalizovanou výhodu přetavil v gól dorážející Jaromír Pérez - 3:5. Ani ne dvě minuty poté navýšil náskok šelem Mikuláš Jenčovský, který byl taktéž pozorný na brankovišti - 3:6.

Sparta si troufla necelých šest minut před koncem vylepšit početní výhodu odvoláním brankáře a střelou z levé strany snížil Marek Daníček - 4:6. Dalšímu náporu domácích již ale dokázali naši junioři odolat, a tak pražský led bodově kompletně vyloupili!

Valdemar Jiruš
„Předvedli jsme opravdu dobrý výkon. Kluci plnili všechno, co jsme si řekli, do posledního puntíku. Akorát mě trochu mrzí nevyužívání přesilových her. Jinak ale kluci odevzdali parádní výkon a díky tomu slavíme tři body.“

Tomáš Netík
„Myslím si, že už jsme po prohraných zápasech byli trochu fyzičtější, už to bylo lepší. Nemáme teď takový ten lauf, který jsme měli předtím. Dostali jsme dva hloupé góly v závěru druhé třetiny a srážely nás hlavně individuální chyby. Musíme se zlepšit.“