Junioři se z Karlových Varů vrací s prázdnou

Date of publication Author Jakub Špaček

Karlovy Vary/Liberec - Junioři bojovali na západě Čech o navrácení boje o top čtyřku v nadstavbové tabulce. Poslední výsledky byly pozitivní, protože za posledních sedm utkání prohrálo mužstvo Valdemara Jiruše jen dva. Proti energetikům to však nevyšlo a po výsledku 0:3 se Liberec vrací zpět na sever Čech s nulovým bodovým ziskem.

24. kolo, čtvrtek 22. února 2024
3:0
(2:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Záhejský (M. Váňa, Bulka), 5. Šlechta (M. Beran I, Dorot), 42. Čihař (Zolnaj, Vogel). Rozhodčí: Červenka, Hacaperka – Belko, Maňák. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 135. Střely na branku: 45:28. Průběh utkání: .

HC Energie Karlovy Vary

Oršulák (Pavlovic) – O. Postl II, Dorot (C), Bulka, M. Beran I, Zolnaj (A), Vogel, M. Novotný – Varvařovský (A), Adámek, Šlechta – Záhejský, M. Váňa, Šmajda – Zeman, Čihař, Galnor – V. Váňa, Pastor, Steklý.

Hambálek (Macourek) – P. Průšek, A. Král, Vaněček, Pilíšek, Meisel, Jarabko, Macháček – Jenčovský (C), Janata (A), Handl – Pekař, J. Pérez, Hois (A) – S. Jansa, Křížek, Liška – Prokůpek, Kofroň, Vološín.

Do utkání vlétli domácí velmi stylově, když ještě před vypršením úvodní minuty skóroval Vít Záhejský. Dostal skvělou přihrávku od Matyáše Váni a z bezprostřední blízkosti před brankou překonal bezmocného Hambálka. Další gól západočeského juniorského výběru padnul v přesilové hře, když z dorážky skóroval Robert Šlechta. Ve zbývající části prvního dějství měly oba celky mnoho příležitostí, ale oba gólmani své barvy obstojně drželi ve hře.

Prostřední dvacetiminutovka sice žádnou branku nenabídla, ale oba maskovaní muži si na nedostatek práce nemohli stěžovat. Naši junioři si vytvořili velký tlak v polovině třetiny, ale nezužitkovali jedinou šanci.

Závěrečné dějství otevřel krásným individuálním průnikem Vojtěch Čihař, který bekhendem zavěsil nechytatelně pro našeho brankáře. V dalším průběhu střetnutí již branka nepadla a naši junioři tak ze západu Čech odjíždí s prázdnou.

Pavel Arnošt
„Náš tým se doplnil a zkompletoval. Po dlouhé době jsme hráli v kompletní sestavě. Myslím spíš v útočných řadách než v obranných. Podle mého názoru jsme měli kvalitu ve všech čtyřech útocích. Koncentrovaným výkonem, který byl podpořený velmi dobrým výkonem brankáře jsme zápas dotáhli do vítězného konce.“

Valdemar Jiruš
„Tak my jsme sem přijeli s tím, že se chvćeme ještě porvat o tu první čtyřku, ale vůbec jsme nebyli v hlavě připraveni. De facto jsme si ten zápas prohráli v první třetině, kdy jsme dostali strašně brzy gól a pak jsme hloupě udělali faul do tří. soupeř si ten zápas vzal už v úvodu první třetiny a my jsme potom marně dotahovali. Šance jsme ta měli, ale dnes naše efektivita a produktivita byla naprosto žalostná a vůbec jsme se s tím nepopasovali. Soupeř dobře bránil, k ničemu nás nepustil a zaslouženě vyhrál. A my se soustředíme na závěr sezony.“