Junioři zakončili týden druhou výhrou, tentokrát si poradili s Kometou

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Brno/Liberec – V rámci dvacátého třetího kola se liberecká dvacítka představila na ledě Komety Brno. Zde sice svěřenci Valdemara Jiruše od úvodních minut strádali, během prostřední třetiny ale strhli vedení na svoji stranu a hubený náskok nakonec také ustrážili.

23. kolo, sobota 17. února 2024
1:2
(1:0, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 14:26 Ulbricht (Rakus; 5/5) – 23:45 Hois (Pekař, Ehrenberger; 5/4), 29:30 Pekař (Hois, Pilíšek; 5/5). Rozhodčí: Grygera, Šico – Holub, Lainka. Diváci: 142. Vyloučení: 7:10. Využití: 0:1. Střely na branku: 33:38. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

HC Kometa Brno

Ondráček – Bůžek, Ulbricht, Čaňo, Jurný, Zubíček, Pospíšil, Svoboda – Pavlík, Rakus, Horváth, Bárta, Moravec, Boltvan, Veselský, Habermann, Otava, Nesvadba.

Hambálek – Jarabko, Meisel, Pilíšek, Ehrenberger, Galvas, Průšek – Kofroň, Pekař, Gajda, Liška, Jenčovský, Prokůpek, Jansa, Janata, Handl, Křížek, Hois.

Úvod duelu byl opatrnější z obou stran, a tak si diváci museli na první branku počkat až do druhé poloviny prvního dějství. V 15. minutě totiž Patrik Ulbricht šikovně ujel hostující obraně, následnou kličkou si položil Hambálka na led a zakončil do poloodkryté branky – 1:0.

Svěřencům Valdemara Jiruše se naopak vydařila prostřední dvacetiminutovka, už v jejím úvodu bylo vyrovnáno. Po Pekařově nebezpečném nahození se z hranice brankoviště prosadil Vojtěch Hois – 1:1. Daniel Pekař se pak o šest minut později postaral o druhou branku šelem, když využil svého postavení a po několika dorážka prodral kotouč do sítě – 1:2

Závěrečná část byla hodně vyhrocená, neboť nabídla hned sedm menších trestů. Domácí Kometa se urputně snažila vyrovnat a k brance na 2:2 nebyla daleko. Největší šanci měl při vlastním oslabení Robin Rakus, jenž se hnal sám na Hambálka. Po cestě byl však faulován, a tak bylo nařízeno trestné střílení. To se Brňanům proměnit nepodařilo.

Zbytek utkání už si liberečtí junioři pohlídali a moravský trip tak zakončují s plným bodovým ziskem!