Junioři otočili utkání v Jihlavě. Rozhodla pasáž v polovině duelu

Date of publication Author Jan Kordík

Jihlava/Liberec - Svěřenci Valdemara Jiruše vyjeli pro další zápas skupiny o pořadí v play-off na led Jihlavy. V zápase sice ztráceli, dobrým výkonem ale dokázali manko stáhnout a nakonec i zvítězit. U obou branek měl významný podpis kapitán Mikuláš Jenčovský.

22. kolo, pátek 16. února 2024

Branky a nahrávky: 4. Vildomec (Báťa, Rauš) – 29. Jenčovský (Galvas, Handl), 32. Janata (Jenčovský, Handl). Rozhodčí: Kohoutek, Schenel – Hrabal, Augusta. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 98. Střely na branku: 33:27. Průběh utkání: 1:0, 2:1.

HC Dukla Jihlava

Cinka (Sigmund) – Vovsík, Vildomec, Číhal (A), Vandas (C), Jeletz, Topol, Löffler – Báťa (A), Rauš, Klapica – Nosek, Modl, R. Váňa – Chlubna, Kudrna, Peš – Já. Jungwirth, Niederhafner, Coufal.

Schnattinger (Hambálek) – P. Průšek, Galvas, J. Ehrenberger (A), Pilíšek, Meisel, Jarabko – Jenčovský (C), Janata, Handl – Pekař, J. Pérez, Gajda – S. Jansa, Křížek, Hois (A) – Prokůpek, Kofroň, Liška.

Lepší vstup do utkání měli domácí, kteří se radovali z branky ve čtvrté minutě. Matěj Vildomec dostal puk předložený do slotu a po krátkém zpracování jej vyslal na lapačku Michaela Schnattingera - 1:0. Jihlavským hráčům pomáhal v hájení vedení značně gólman David Cinka.

Zlom pro Tygry přišel v polovině klání. Nejprve totiž dokázal smazat náskok Dukly kapitán Mikuláš Jenčovský, který úspěšně vypálil z vrcholku levého kruhu přes mohutnou clonu - 1:1. O to větší radost poté zavládla na liberecké střídačce zhruba tři minuty poté. Na brankovišti se totiž nejrychleji zorientoval Radek Janata, který kotouč uklidil do jihlavské sítě - 1:2.

Ve zbytku zápasu se Jihlavští hnali za vrácením skóre na nerozhodný stav, jejich snahy se ale nevyplnily. Tygří junioři tak duel ovládli s plným bodovým ziskem a vrátili se po reprezentační pauze výhrou.

Valdemar Jiruš
„Viděli jsme výborné juniorské utkání. Na obou stranách byla spousta bruslení, nasazení a osobních soubojů. Hokej se mi velice líbil. Zde v Jihlavě je specifické a malé hřiště, takže si kluci sáhli na hodně svých sil. Jsme rádi, že jsme utkání zvládli za tři body. Jihlava si totiž zaslouží respekt, hrála velice slušně.“

Petr Svoboda
„Měli jsme trošku pomalejší vstup do utkání, ale postupem času jsme se zlepšovali. Škoda druhé třetiny, ve které jsme dostali dvě branky, jednu z brankoviště a druhou po střele přes clonu. Měli jsme v těchto situacích být trošku více aktivnější. Kluci odehráli velice dobrý zápas, bohužel jsme shořeli na neproměňování šancí. Měli jsme jich mraky, ale pořád puk skákal někde na brankovišti a nebyl nikdo, kdo by ho dostal do branky. Opravdu jsme odehráli dobrý zápas a doufám, že již další den budeme pokračovat ve stejném duchu.“

22. kolo, pátek 16. února 2024

HC Dukla Jihlava