Juniorka před reprezentační pauzou podlehla vedoucí Spartě

Liberec - V posledním zápase před reprezentační pauzou přivítala liberecká U20 v tabulce první Spartu. Tygři sice do zápasu vstoupili dobře a dostali se do vedení, Pražané ale zejména díky využitým přesilovkám dokázali skóre otočit a nakonec zvítězili 4:1.

21. kolo, sobota 03. února 2024
1:4
(1:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 06:33 Pérez Lisa (5/5) – 16:34 Culek (Samson, Fábry; 4/3), 29:07 Daníček (Samson, Bareš; 5/4), 37:48 Samson (Hamršmíd, Stepanchuk; 5/5), 44:37 Žmola (Krupička, Fábry; 5/5). Rozhodčí: Bernat, Borecký – Štofa, Beneš. Diváci: 76. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:2. Střely na branku: 36:38. Průběh utkání: 1:0, 1:4.

Hambálek – Král, Jarabko, Meisel, Pilíšek, Průšek, Ehrenberger – Křížek, Gajda, Liška, Jenčovský, Prokůpek, Jansa, Janata, Handl, Kofroň, Pérez Lisa, Pekař.

Vedral – Culek, Höll, Bartoň, Červenka, David, Samson, Janský – Poláček, Novák, Pavlák, Žmola, Stepanchuk, Bareš, Krupička, Fábry, Senčák, Daníček, Odehnal, Hamršmíd.

Do zápasu vstoupili lépe Tygři. Už v 7. minutě se parádní individuální akcí zaskvěl Jaromír Pérez, který se ujal kotouče za svou vlastní brankou, projel s ním celé hřiště a zavěsil přímo pod víko. Liberečtí byli poté ovšem několikrát vyloučeni, což Sparta potrestala. V přesilovce 4 na 3 si Ondřej Culek vyměnil kotouč s Oliverem Samsonem a tvrdou střelou od modré čáry vyrovnal skóre utkání.

V prostřední třetině byla parádní individuální akce k vidění zase na sparťanské straně. Marek Daníček se v přesilovce zmocnil kotouče v obranném pásmu, objel tři hráče a tváří v tvář Vojtěchu Hambálkovi se nemýlil. Dvě minuty před druhou sirénou navíc Bogdan Stěpančuk křižnou přihrávkou našel Olivera Samsona, jenž z pravého kruhu poslal Spartu do dvougólového vedení.

Na začátku třetí třetiny se navíc do opuštěného kotouče na vrcholku kruhů opřel Jakub Žmola a tvrdou střelou propálil Hambálka. Tygři se sice nevzdali a snažili se utkání zdramatizovat, přes pevnou obranu hostů se ale těžko dostávali k větším šancím. Sparta si tak z Liberce veze domů tři body.

Valdemar Jiruš
„Myslím si, že jsme zápas ztratili naší nedisciplinovaností. Takhle kvalitního soupeře jsme pustili do několika přesilovek, díky čemuž se dostal do vedení. Sparta si to poté už pohlídala, my jsme se to sice ještě snažili zdramatizovat, chyběl nám ale důraz v předbrankovém prostoru, nedostávali jsme se k prakticky žádným dorážkám a tečím. Nepomohli jsme se ani v našich přesilovkách. Gratulujeme soupeři, teď nás čeká reprezentační pauza, trochu si odpočineme a připravíme se na závěrečnou část sezony.“

Jiří Kročák
„Byl to poslední zápas před reprezentační pauzou, věděli jsme, že to nebude jednoduché. Povedlo se nám odskočit do vedení, jsme spokojení s výkonem našich hráčů. “