Juniorka dotáhla proti Varům senzační obrat a připsala si třetí výhru v řadě

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec - Celkem deset gólů nabídlo měření sil mezi Tygry a Karlovými Vary. Právě Energie v duelu vedla hned třikrát, nicméně šelmy se dokázaly pokaždé dotáhnout. Ve třetí třetině, do které se šlo za stavu 3:3, se povedlo Liberci vytěžit ze svých šancí maximum a a nakonec dokonat obrat 6:4. Svěřenci Valdemara Jiruše tak uzmuli tři body pro sebe a zvítězili již potřetí v řadě.

20. kolo, pátek 02. února 2024

Branky a nahrávky: 24. Jenčovský (Jarabko, Handl), 39. Gajda (Křížek), 39. Jenčovský (P. Průšek, Handl), 51. Pekař (J. Ehrenberger, A. Král), 53. S. Jansa (P. Průšek, Handl), 54. Meisel (Pekař, J. Pérez) – 5. Varvařovský (Habla), 8. Habla (Varvařovský, Pastor), 34. Pelikán (Pastor), 48. Adámek. Rozhodčí: Micka, Zedníková – Juránek, Hlinka. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 72. Střely na branku: 47:30. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:4, 6:4.

Hambálek (Macourek) – P. Průšek, A. Král, J. Ehrenberger (A), Pilíšek, Meisel, Jarabko, Jak. Seidl – Jenčovský (C), Janata (A), Handl – Pekař, J. Pérez, Liška – S. Jansa, Křížek, Gajda – Rozsíval, Kofroň, Prokůpek.

HC Energie Karlovy Vary

Kříž (Pavlovic) – Zolnaj (A), Anton, O. Postl II, Vogel, Pelikán, M. Beran I – M. Novotný, Pastor, V. Váňa – P. Vojáček, Zeman, Habla – Záhejský, Varvařovský (C), Šilhan – M. Váňa, Adámek, Rybár.

Úvodní branka duelu padla v páté minutě, kdy dokázal přebruslit libereckou obranu David Varvařovský a zakončením na vyrážečku otevřít skóre utkání - 0:1. Krátce nato na něj navázal Jakub Habla, jenž projel až před Hambálka a převalil puk za něj - 0:2.

Vstup do druhé periody se vyvedl Tygrům, kteří se dotáhli na gól prostřednictvím rány Mikuláše Jenčovského - 1:2. Záhy ale vedla Energie opět o dvě trefy, to když prošlo nahození Matěje Pelikána do liberecké sítě 1:3. Zásadní byl ale závěr prostředního dějství, kdy se v krátkém rozmezí dokázali trefit Petr Gajda a Mikuláš Jenčovský z podobné pozice na levém kruhu a zařídit stav 3:3.

Ačkoliv ve 48. minutě překlopil vedení zpět na stranu hostů Matyáš Adámek, tak převzaly iniciativu znovu šelmy. Krátce poté si totiž Liberec zahrál první přesilovku v zápase a po dorážce Daniela Pekaře se hrálo znovu od pomyslné nuly - 4:4. Pár desítek sekund později hráli svěřenci Valdemara Jiruše další početní výhodu a díky teči Samuela Jansy šli poprvé do vedení - 5:4. Následná trochu šťastná trefa Lukáše Meisela zpečetila senzační liberecký obrat - 6:4.

Valdemar Jiruš
„Závěr hodnotím pozitivně. Myslím si, že od půlky zápasu jsme už hráli velice slušně a prezentovali se naší hrou, o které jsme si řekli. Hlavně jsme předvedli takovou hru, na kterou jsme měli složený tým, protože po delší době se nám tým trochu konsolidoval. Netrénovali jsme moc spolu a ze začátku byla ta nesehranost znát. Potom jsme ukázali naši kvalitu, něco si k tomu řekli a náš obraz hry se změnil. Najednou jsme začali střílet a byli jsme produktivní. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě.“

Pavel Arnošt
„Samozřejmě jsme zklamaní. Vedli jsme 2:0, 3:1, 4:3 a pak jsme zápas nedotáhli do vítězného konce. Hráli jsme špatně v defenzivní zóně a z toho jsme inkasovali branky. Z naší strany je to zklamání a gratulujeme soupeři.“

20. kolo, pátek 02. února 2024

HC Energie Karlovy Vary