Junioři otočili derby v Mladé Boleslavi a vezou na sever Čech bonusový bod

Date of publication Author Jakub Špaček

Mladá Boleslav/Liberec - Naši junioři se v 19. zápase nadstavby juniorské extraligy utkali s rivalem z Mladé Boleslavi. Derby bylo okořeněno tím, že se jednalo o souboj tabulkových sousedů. Severočeši se po dvoubodovém vítězství po nájezdech v poměru 2:1 na svého soupeře dotáhli na rozdíl pěti bodů.

19. kolo, pondělí 29. ledna 2024
1:2sn
(1:1, 0:0, 0:0 – 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 03:02 Hruška (Moravec, Malínek; 5/4) – 09:27 P. Průšek (Handl, Janata; 5/4), rozh. náj. Janata. Rozhodčí: Bejček, Jechoutek – Jurak, Figer. Diváci: 115. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 33:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1.

BK Mladá Boleslav

Hora – Vlasák, Hrouda, Kubíček, Křivánek, J. Průšek, Němec, Moravec, Sypecký – Malínek, Kučera, Vojáček, Teplý, Šindelář, Šachl, Vítek, Zvagulis, Hruška, Hurt, Hradec.

Hambálek – Král, Jarabko, Meisel, Pilíšek, P. Průšek, Galvas, Ehrenberger – Handl, Pérez, Gajda, Pérez Lisa, Jenčovský, Prokůpek, Jansa, Janata, Kofroň, Křížek, Pekař.

Do derby vstoupila lépe domácí Mladá Boleslav, když už ve třetí minutě využila početní výhodu. Jakub Hruška šikovně tečoval nahozený kotouč od modré čáry. V polovině úvodního dějství Liberečtí orazítkovali nejprve brankovou konstrukci. Poté se dočkali vyrovnání z hokejky Pavla Průška, který prudkou ranou od modré čáry do pravého rohu branky také využil přesilovou hru.

V druhém dějství byly k vidění celkem tři zajímavé akce. Středočeši nejdříve nevyužili přečíslení čtyři na dva, které zastavil Hambálek včasným zákrokem. Rovněž u druhé závažnější situace bruslařů musel být náš brankář na špičkách, neboť mu skákavá rána nadělala velké problémy. Necelých pět minut před zazněním druhé sirény se Galvas dostal do velké příležitosti, jenže nepřesné umístění puku do již odkryté klece ho stálo oslavu branky.

Závěrečné dějství nabídlo pouze dvojitou šanci severočeského výběru Valdemara Jiruše. Mladoboleslavský gólman Hora pokryl tvrdou ránu od modré čáry z hokejky Tomáše Galvase. Následnou dorážku Daniela Pekaře také vytěsnil mimo tři tyče.

Nastavená pětiminutovka nenabídla žádnou větší příležitost na té, či oné straně, a proto se utkání překlopilo až do samostatných nájezdů. Radek Janata rozhodl ve druhé sérii nájezdovou loterii a připisuje našim barvám bonusový bod.

19. kolo, pondělí 29. ledna 2024
1:2sn
(1:1, 0:0, 0:0 – 0:0 – 0:1)

BK Mladá Boleslav