Tygří dvacítka si vyšlápla na Vítkovice a uzavřela venkovní výjezd výhrou

Date of publication Author Jan Kordík

Ostrava/Liberec - Tygří juniorské naděje si vypracovaly na ledě Vítkovic vedení již v první periodě. S postupem zápasu svůj náskok navyšovaly a celkově duel ovládly 5:1. Po dvou brankách přidali liberečtí Daniel Pekař a Radim Handl. Slezský výjezd tak zakončily šelmy s bilancí jedné výhry, jedné prohry a tří získaných bodů.

18. kolo, sobota 27. ledna 2024
1:5
(1:2, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 19. Chlán (Krejsa, Slusarczyk) – 10. Pekař (Kofroň), 14. Handl (J. Ehrenberger), 27. Pekař (Jak. Seidl), 29. Křížek (J. Ehrenberger, Pekař), 44. Handl (Janata, Jenčovský). Rozhodčí: Šutara, Koziol – Hlavatý, Vengřín. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 186. Střely na branku: 31:46. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5.

HC Vítkovice Ridera

Smolka (Vávra) – Chaloupka, Bialy (A), Puchala (C), Man, Kalandra, Čuba, Al. Drábek – Krejsa, Štiak (A), Chlán – Slusarczyk, Kovalčík, Tobola – Žídek, Zapletal, Fojtík – Saxa, Muroň, Milata.

Hambálek (Schnattinger) – P. Průšek, Jarabko, A. Král, Meisel, Pilíšek, J. Ehrenberger, Jak. Seidl – Jenčovský (C), Prokůpek, S. Jansa – Janata (A), Handl, Kofroň – Pekař, D. Pérez, Kinter – Grebeníček, Křížek.

Skóre utkání otevřel v jeho 10. minutě Daniel Pekař, jenž oblafnul vítkovického brankáře ve vlastním oslabení - 0:1. Pár minut nato dokázali naši junioři znovu rozvlnit domácí síť, to když vypálil úspěšně Radim Handl - 0:2. Ještě před koncem první části ale dokázala Ridera kontrovat zásluhou Roberta Chlána - 1:2.

Další brankový přísun Tygrů přišel před polovinou klání z hole Daniela Pekaře a po dvou minutách navýšil liberecké vedení v přesilovce Patrik Křížek - 1:4. Ostravané sice následně o něco vylepšili svou hru, jejich pokusy nicméně likvidoval Vojtěch Hambálek.

Na počátku třetího dějství přišla další gólová radost šelem, kterou měl tentokrát na svědomí Radim Handl v předbrankovém prostoru - 1:5. To už ale bylo z výčtu branek vše, a tak Tygři uzavřeli venkovní výjezd tříbodovým triumfem.