Junioři nestačili na Oceláře. Po domácí výhře tak přišla prohra venku

Date of publication Author Natálie Kopecká

Třinec/Liberec - Po sobotním vydařeném utkání na domácím ledě, kdy Tygři smetli Kometu 4:1, na své konto další body nepřidali. Páteční duel v Třinci opanovali s náskokem dvou gólů domácí Oceláři.

17. kolo, pátek 26. ledna 2024
4:2
(2:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 14:12 Švančara (Kozlík, Šilar; 5/5), 17:04 Rybnikár (Pánek, Mrtka; 5/5), 28:43 Švančara (Spěváček, Hebar; 5/5), 40:21 Šilar (Kozlík, Švančara; 5/5) – 13:58 Seidl (Grebeníček, Prokůpek; 5/5), 56:39 Ehrenberger (Průšek, Křížek; 5/4). Rozhodčí: Šutara, Hranoš – Smetková, Hladík. Diváci: 95. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.

HC Oceláři Třinec

J. Král – Buják, Ošmera, Kurbaka, Holub, Volas, Mrtka – Hebar, Gerych, Pánek, Jobánek, Mikula, Kozlík, Švančara, Šilar, Rybnikár, Blaha, Spěváček, Šutý.

Schnattinger – A. Král, Meisel, Pilíšek, Ehrenberger, Seidl, Jarabko, Průšek – Janata, Pérez, Pekař, Grebeníček, Kinter, Jenčovský, Prokůpek, Jansa, Handl, Kofroň, Křížek.

Úvod vyšel lépe Tygrům. Ti zásluhou Jakuba Seidla otevřeli skóre zápasu ve čtrnácté minutě. Náskok si však nechali velmi rychle vzít, když jen o čtrnáct vteřin později umožnili domácímu celku vyrovnání, které zajistil Robin Švančara - 1:1. Ještě před sirénou ohlašující konec první dvacetiminutovky zvýšili Třinečtí na 2:1, o což se tentokrát postaral Michal Rybnikár.

Jednobrankové manko, se kterým Tygři odešli do kabiny po úvodním dějství, netrvalo věčně. Zatímco Radim Handl odpykával na trestné lavici podrážení, se znovu prosadil Robin Švančara, jenž byl také jediným úspěšným střelcem prostředního dějství.

Do třetí třetiny nalétli domácí s vervou a pojistili si svůj náskok proti hráčům z Podještědí ještě jednou přesnou střelou. O čtvrtý gól hokejistů z Třince se zasloužil Tomáš Šilar - 4:1. Ani tak ale Tygři neztráceli hlavu a bojovali do poslední chvíle. V sedmapadesáté minutě využil přesilovku Jakub Ehrenberger, který určil konečný stav 4:2.

Hned v sobotu se Tygři přesouvají jen o kousek vedle, konkrétně do nedalekých Vítkovic, které v tabulce určující pořadí v play-off zaujímají poslední pozici. Tento souboj začíná v sobotních 13:30 hodin.