Povedená první třetina rozhodla o výhře juniorů nad Kometou

Date of publication Author Kryštof Havíř

Liberec — Tygří královská kategorie si po období nezdaru vyšlápla na brněnskou Kometu, kterou porazila poměrem 4:1. Klíčovým dílkem do skládanky byla hned první třetina, ve které šelmy soupeře suverénně přehrály a vybudovaly si tříbrankový náskok.

16. kolo, sobota 20. ledna 2024
4:1
(3:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 02:53 Pérez Lisa (Vološín; 5/5), 05:14 Jenčovský (5/5), 12:14 Hois (Pérez Lisa, Galvas; 5/4), 46:26 Prokůpek (Křížek; 5/5) – 35:41 Bárta (Boltvan, Otava; 5/5). Rozhodčí: Hlinka, Domský – Kajínek, Kokrment. Diváci: 68. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Střely na branku: 43:27. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Schnattinger – Král, Meisel, Pilíšek, Ehrenberger, Vaněček, Galvas, Průšek – Vološín, Pérez, Jenčovský, Prokůpek, Jansa, Janata, Handl, Kofroň, Křížek, Pérez Lisa, Hois.

HC Kometa Brno

Ondráček – Antony, Bůžek, Ulbricht, Čaňo, Jurný, Pospíšil, Zubíček – Otava, Rakus, Bárta, Boltvan, Veselský, Halačka, Mots, Habermann, Chludil, Nesvadba.

Šelmy už ve třetí minutě šly do vedení. Jaromír Pérez na útočné modré vypíchnul kotouč soupeři a v následném úniku pak napodruhé překonal hostujícího Ondráčka. Jeho akci pak napodobil kapitán Mikuláš Jenčovský. Ten na vlastní modré čáře obral o puk brněnského beka a v brejku pak přesnou ranou zvýšil na 2:0. Sedm minut nato se pak Tygrům dostalo přesilovky, kdy po ráně Péreze úspěšně dorážel Vojtěch Hois.

Jak byla první třetina na góly plodná, tak druhá byla o to chudší. Nepomohly tomu ani tři přesilovky pět na tři, které měli diváci možnost vidět. V závěru se ale přece jen gólová situace urodila, a to když Denis Bárta zakončil jihomoravské přečíslení tři na jednoho a snížil na 1:3.

Tygři se ale nenechali rozhodit a v sedmačtyřicáté minutě si vzali tříbrankový náskok zpět. Křížek za brankou odebral kotouč rozehrávajícímu bekovi a následně puk doputoval až k Tomáši Prokůpkovi, jenž přesným laserem z pravého kruhu prostřelil Ondráčka — 4:1. Tento stav pak vydržel až dokonce a šelmy si tak mohou do tabulky připsat tři body.

Valdemar Jiruš
„Do utkání jsme šli se starou dobrou sestavou a hned od začátku to bylo znát. Kluci měli obrovskou chuť a nasazení. První třetina se nám povedla, tam se ten zápas rozhodnul. Samozřejmě nás trochu mrzí nevyužití přesilovek. Ale vrátili se nám kluci, co s námi chvíli netrénovali, a přesilovky jsou přeci jenom o nějaké souhře a na to jsme neměli prostor. Jsme však šťastní, užíváme si to. Do kabiny patří velké díky, protože jsme v duelu podali velmi dobrý výkon a zaslouženě bereme tři body.“

David Pazourek
„Rozhodl vstup do utkání. Domácí to chtěli víc, my jsme prvních deset minut vůbec nestíhali a dostali tři góly. Tam se to rozhodlo. Do utkání jsme se mohli vrátit ve druhé třetině, kde se hra srovnala. My jsme měli přesilovku pět na tři, ale branky nepadly. Ve třetí třetině si to pak soupeř už pohlídal. My už jsme se do žádné další šance nedostali a po čtvrté brance, i když jsme se snažili s tím něco udělat, už jsme neměli sílu to zlomit.“