Juniorka tentokrát v nájezdech padla, bonusový bod míří do Ostravy

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Liberec  – Bílí Tygři započali domácí víkendový dvojzápas výhrou 2:1 v nájezdech proti Třinci. Tentokrát se svěřenci Valdemara Jiruše utkali s vítkovickou Riderou. Po šedesáti minutách hry ale svítil na kostce stav 2:2 a ani prodloužení o vítězi nerozhodlo. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy, ve kterých byli Ostravané šťastnější.

14. kolo, sobota 13. ledna 2024
2:3sn
(2:1, 0:1, 0:0 – 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 10:52 Král (Hois, Kofroň; 5/4), 19:55 Kofroň (5/5) – 01:06 Štiak (Tobola, Slusarczyk; 5/5), 29:26 Krejsa (5/5), rozh. náj. Slusarczyk. Rozhodčí: Kostourek, Borecký – Kajínek, Štěpánek. Diváci: 74. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 43:36. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2.

Hambálek – P. Průšek, A. Král (A), Meisel, Vaněček, Jarabko, Pilíšek, Rybář – Janata (A), J. Pérez, Handl – Pekař, Hois (C), S. Jansa – Kofroň, Křížek, Vološín – D. Pérez.

HC Vítkovice Ridera

Smolka – Chaloupka (A), Bialy, Vi. Glos, Čuba, Kalandra, Man – Krejsa (C), M. Přibyl, Chlán – Slusarczyk, Štiak (A), Tobola – Milata, Kovalčík, Fojtík – Nazad, Zapletal, Muroň.

Skóre utkání se otevřelo už na začátku druhé minuty. Do nezformované liberecké obrany si totiž šikovně najel Tobola, který zpoza branky předložil kotouč Matěji Štiakovi. Ten přesnou trefou nad vyrážečku překonal brankáře Hambálka.

Severočeským juniorům se podařilo srovnat v čase 10:52. Při přesilové hře si od modré vybruslil Adam Král, který na nic nečekal a okamžitě vyslal přízemní střelu. Ta i přes značnou hradbu těl prolétla až za záda Jakuba Smolky a bylo vyrovnáno.

Na úplný závěr třetiny si schoval trochu sil Adam Kofroň. Ten totiž čtyři sekundy před koncem dobruslil špatnou rozehrávku Vítkovic a svižnou střelou překvapil hostujícího brankáře, čímž strhl vedení na stranu šelem.

Na další gól si oba celky musely počkat až do poloviny druhé hrací části. Nepřesná rozehrávka Jaromíra Péreze skončila pouze na hokejce najíždějícího Josefa Krejsy, který rychlou střelou pod vyrážečku srovnal stav skóre.

Třetí třetině opanovali především brankáři, kteří si připsali hned několik důležitých zákroků a v základní hrací době už za svá záda nepustili žádnou branku.

Nic na tom nezměnilo ani pětiminutové prodloužení, a tak přišel na řadu penaltový rozstřel. V něm bod navíc uzmula Ridera po brance Jakuba Slusarczyka.

Valdemar Jiruš
„Velmi urputné utkání, rozhodovaly v něm maličkosti. My jsme v něm vedli, ale pak náš nejzkušenější hráč udělal hrubku, ze které oni vyrovnali. V závěru třetí třetiny jsme si své šance vypracovali, využít se nám je ale nepodařilo. Nájezdy jsou pak o nějaké šikovnosti a náš soupeř byl dnes o jednu branku šťastnější.“