Přetahovaná s happyendem. Juniorka na nájezdy přetlačila Třinec

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Bílí Tygři nastoupili do zápasu i s teprve patnáctiletým obráncem Jakubem Vaněčkem a právě zadním řadám do značné míry patřila velká část utkání. Na úvodní gól se čekalo do třetí třetiny, rozuzlení duelu pak přinesly až nájezdy. V nich se radoval Liberec.

13. kolo, pátek 12. ledna 2024
2:1sn
(0:0, 0:0, 1:1 – 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 42:58 Plos (Handl, A. Král; 5/5), rozh. náj. Gajda – 53:46 Kurbaka (Šilar, Holinka; 5/5). Rozhodčí: Zavřel, Micka – Goltsch, Jurak. Diváci: 45. Vyloučení: 6:2. Bez využití. Střely na branku: 36:50. Průběh utkání: 1:0, 1:1.

Schnattinger – A. Král, Jarabko, Meisel, Pilíšek, Vaněček, Rybář, Průšek – Vološín, Pérez, Gajda, Jansa, Plos, Janata, Handl, Kofroň, Křížek, Hois, Pekař.

HC Oceláři Třinec

J. Král – Horváth, Buják, Ošmera, Kurbaka, Holub, Volas – Bartoš, Gerych, Mikula, Jobánek, Kozlík, Šilar, Urbánek, Hebar, Blaha, Spěváček, Holinka.

Do role hlavních hrdinů se během úvodních dvou třetin jednoznačně pasovali gólmani. Přestože obranné páry obou týmů hrály skvělé utkání, k vidění byla celá řada nebezpečných střel či samostatných nájezdů. Liberecký Schnattinger i třinecký Král se však čistého konta dlouho nehodlali vzdát.

Až v čase 42:58 se konečně rozsvítilo červené světlo. K radosti domácích se o to postaral Lukáš Plos, jehož trefa dlouho udržovala svěřence Valdemara Jiruše v naději na tři body. O tu však Liberečtí přišli po gólové ráně Viktorse Kurbaka.

Stav 1:1 se pak nepohnul ani v prodloužení, a tak o vítězství musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich Petr Gajda přisoudil bod navíc Liberci.

Valdemar Jiruš
„Z naší strany to byl výborný zápas do obrany. Soupeři jsme samozřejmě nějaké šance dovolili, ale ty nám pochytal výborný gólman. Těší nás zlepšený výkon. Měli jsme teď sérii nepovedených duelů, tým se však semknul a ukázal sílu. Mrzí nás jen ten gól šest minut před koncem, ale jinak máme radost ze dvou bodů. Klukům patří dík.“