Druhé nadstavbové derby pro Mladou Boleslav. Junioři jí podlehli 0:3

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec - Druhé derby v nadstavbové části začalo pro Tygry inkasovanou brankou v 7. minutě. Bruslaři své vedení navýšili v úvodu prostředního dějství na 3:0 a jelikož již žádný další gól nepadl, ukázal se tento stav jako finální. Boleslav tak ovládla duel s nulou a odváží si z Liberce tři body.

12. kolo, pondělí 08. ledna 2024
0:3
(0:1, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Hradec (T. Moravec, A. Vlasák), 23. Sypecký (A. Vlasák, Teplý), 25. Gardoň. Rozhodčí: Barek, Domský – Kajínek, Tuháček. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 66. Střely na branku: 34:33. Průběh utkání: 0:3.

Schnattinger (Hambálek) – P. Průšek, A. Král, Meisel, Jak. Seidl, Jarabko, Pilíšek, Rybář – Janata (A), J. Pérez (C), Handl – Pekař, Hois (A), S. Jansa – Šťástka, Křížek, Kofroň – Vološín, D. Pérez.

BK Mladá Boleslav

D. Hora (Forst) – T. Moravec (A), J. Průšek, A. Vlasák, Š. Němec, Sypecký, Hrouda (C), Křivánek – Gardoň, Malínek (A), Hurt – Šindelář, Hradec, Zvagulis – M. Vojáček, Šachl, Teplý – Hruška, Kučera.

Skóre utkání otevřel v 7. minutě Vojtěch Hradec, který v přesilovce tečoval střelu Tomáše Moravce do horního růžku liberecké branky - 0:1. Tygři si ve zbytku úvodního dějství zahráli hned tři početní výhody, i přes pečlivou střeleckou aktivitu nebyli schopni dostat puk za záda Davida Hory.

Prostřední část zahájil Bruslaři velkou šancí v přečíslení, z další trefy se ale radovali až ve 23. minutě po ráně Jiřího Sypeckého od modré - 0:2. Naši junioři sice tímto gólem ožili, po nepřesném pasu v pásmu hostů ale vyjel dopředu Matěj Gardoň, který svůj únik proměnil pod horní tyč - 0:3.

Zbytek utkání byl již nicméně duelem brankářů, kteří už za svá záda nepustili jediný kotouč. Liberečtí junioři tak vyšli ze zápasu střelecky naprázdno a Mladá Boleslav získala tři body za výhru 3:0.

Valdemar Jiruš
„V první třetině jsme špatně zareagovali v přesilové hře, když se soupeř dostal do vedení. Svoje šance jsme měli, ale neproměnili jsme je. Zaspali jsme vstup do druhé třetiny, kde nám soupeř odskočil. Branky jsme jim de facto darovali. Teď je naše bolest to, že je tým strašně nezodpovědný. Máme laciné ztráty kotouče a soupeř okamžitě naše kontry trestá. Měli jsme spoustu přesilových her, které jsme nevyužili. Nás to samozřejmě mrzí a myslím si, že v přesilovkách jsme mohli utkání naklonit na svou stranu. Ale jak jsem říkal před nadstavbou, začínáme s téměř novým týmem. Potřebujeme trochu čas, aby si to sedlo. Je to neúprosné, soutěž běží dál. Teď se potýkáme se sinusoidou, kde jsme dole, ale věřím, že se zase zpátky vrátíme do sedla a budeme dobří.“

Marek Melenovský
„Stav 3:0 je pro nás velmi dobrý. S Libercem máme co se týče zápasů zápornou bilanci. Takže si výhry vážíme. Uhrát skóre 3:0 a neobdržet branku je z naší strany výsledek dobré defenzivní práce. Velká pochvala klukům.“