Dobrý vstup do utkání nestačil. Junioři podlehli Spartě vysoko 5:12

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Praha/Liberec – Liberečtí junioři zažili skvělý vstup do zápasu, když se už ve 20. sekundě radovali z první trefy. V polovině jedenácté minuty vedli dokonce 3:1, nakonec ale Pražané ještě do úvodní sirény zvládli otočit. Domácí svůj náskok enormně navýšili ve druhé periodě, kdy svěřencům Valdemara Jiruše nasázeli pět branek. Ani střídající Macourek už skóre nezachránil, a tak se Bílí Tygři vrací domů s vysokou prohrou 5:12.

11. kolo, sobota 06. ledna 2024
12:5
(4:3, 5:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 05:00 Novák (Holeček, Höll; 5/4), 10:57 Höll (Novák, Culek; 5/4), 16:09 Höll (Fábry, Žmola; 5/5), 16:49 Odehnal (Novák, Samson; 5/5), 26:18 Holeček (David, Žmola; 5/5), 30:50 Samson (Žmola, Fábry; 5/3), 31:38 Novák (Krupička, Holeček; 5/4), 33:47 Krupička (Fábry, Hamršmíd; 5/5), 39:03 Hamršmíd (Krupička; 5/5), 42:59 Culek (Daníček, Samson; 5/5), 45:06 Fábry (Hamršmíd, Samson; 5/5), 59:16 Fábry (Daníček, Samson; 5/4) – 00:20 Janata (Handl, Jenčovský; 5/5), 09:46 Průšek (Jenčovský, Handl; 5/5), 10:36 Jansa (Pekař; 4/5), 21:01 Jenčovský (Jansa, Handl; 5/4), 57:02 Jenčovský (Jansa, Handl; 5/4). Rozhodčí: Červenka, Zeliska – Hájková, Dědek. Diváci: 88. Vyloučení: 6:6. Využití: 5:2. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 45:43. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3, 4:4, 11:4, 11:5, 12:5.

Kalista (10. Vedral, 11. Kalista) – Culek, Höll, Bartoň, Janský, Samson, Mack, David – Odehnal, Holeček, Žmola, Pavlák, Krupička, Fábry, Novák, Daníček, Hamršmíd.

Hambálek (40. Macourek) – Král, Jarabko, Meisel, Pilíšek, Průšek, Rybář, Pérez – Křížek, Hrabčák, Pekař, Jenčovský, Jansa, Janata, Handl, Kofroň, Vološín.

Na první branku utkání se příliš dlouho nečekalo. Už ve dvacáté sekundě se totiž ihned po buly přesně trefil Radek Janata. Pražané dokázali odpovědět po necelých pěti minutách. Lukáš Novák si při početní výhodě šikovně povyjel od modré čáry a jeho schovaná rána se zastavila až za zády Vojtěcha Hambálka.

Těsně před polovinou prvního dějství si vzali Liberečtí vedení zpět. Jednoduché nahození v podání Pavla Průška totiž propadlo Kalistovi lapačkou. Hned o minutu později bylo na liberecké střídačce ještě veseleji. Ve vlastním oslabení se do úniku dvou na jednoho dostali Daniel Pekař a Samuel Jansa. Právě druhý jmenovaný si najel do slotu, odkud po Pekařově přihrávce překonal brankáře Sparty mezi betony.

Pražané se dostali na dostřel hned o pár sekund později. Sebastian Höll se ránou od modré nemýlil a využil tak druhou přesilovou hru zápasu. Stejný hráč pak dokázal v čase 16:09 také vyrovnat, když si šikovně sjel pro nahrávku na pravý kruh, odkud překonal přesouvajícího se Hambálka. Sparťané se dokonce o minutu později dostali také do vedení. Po vyhraném vhazování totiž liberecké obraně frnknul Mikuláš Odehnal, jenž tváří v tvář brankáři šelem nezaváhal.

Bílí Tygři parádně otevřeli i druhou periodu. Vyrovnávací gól vsítil kapitán Mikuláš Jenčovský, který zužitkoval nahrávku zpoza branky. Junioři z hlavní města Čech dokázali nekompromisně trestat, což předvedli také v čase 26:18. Ze zdánlivě nenápadné akce vzniklo přečíslení tři na jednoho, které do prázdné branky zakončil Tomáš Holeček.

Svěřence Valdemara Jiruše to nejtěžší ale teprve čekalo. V rozmezí od třicáté první do třicáté čtvrté minuty totiž inkasovali hned třikrát. Nejprve se dělovkou od modré prosadil Oliver Samson, následně se z mezikruží trefil Lukáš Novák a branku na 8:4 přidal Jan Krupička. Necelou minutu před koncem si šelmy nepohlídaly brankoviště, kam dostal přesný pas Jan Hamršmíd, jehož gól uzavřel druhou třetinu.

Do závěrečného dějství nastoupili junioři s Ferdinandem Macourkem v brance. Ten poprvé kapituloval v čase 42:59, když se ze slotu prosadil nikým nehlídaný Ondřej Culek. O jedenáctou branku domácích se o dvě minuty později postaral Andrej Fábry, který rovněž využil nekoncentrovanosti liberecké obrany.

Optickou úpravu skóre pak těsně před koncem dal svým druhým gólem Mikuláš Jenčovský, jenž si dojel pro odražený kotouč z druhé vlny a nekompromisně zavěsil. Pražanům se před závěrečným hvizdem ještě podařilo využít početní výhodu, střelou z jedničky se nemýlil Andrej Fábry.

Jiří Kročák
„Včera nám zápas trochu utekl, tak jsme si řekli, že potřebujeme podat zodpovědný výkon. Samozřejmě ten vstup do zápasu se nám až tak nevydařil, ale myslím si, že jsme se z toho rychle oklepali a pak dotáhli zápas do vítězného konce po krásných akcích. Jsme s výkonem spokojeni.“

Valdemar Jiruš
„Neodehráli jsme špatných prvních deset utkání, ale od té doby soupeřům darujeme branky. Jestli jsme před tímto utkání měli výborná oslabení, tak v tomto zápase jsme v nich dostali asi pět branek. Potom jsme úplně zkolabovali a nebylo tam vůbec nic. Tým se složil. Jak jsem ale říkal, v předešlých utkáních jsme měli širší kádr a příležitost dostávali kluci, kteří nebyli celou sezonu v základní sestavě. Je trošičku znát, že nám ta kvalita chybí. Jdeme ale dál. Je to pro nás zkušenost. Dostali jsme výprask, oklepeme se z toho a budeme se soustředit se na další utkání. Spartě gratulujeme.“